Nie, wbrew pozorom nie znajdujemy się w filmie science fiction, ponieważ „złodzieje czasu” nie są fikcją, tylko niestety istnieją naprawdę.

Działają podstępnie, kuszą nas świetnymi ofertami, które nie mogą przejść nam koło nosa i zanim się obejrzysz, wpadasz w pułapkę. Tracisz tylko swój cenny czas, który mogłeś zainwestować z zyskiem- niestety często zauważamy to już po fakcie dokonanym 🙁 Straconego czasu nie da się już odzyskać.

  • Po czym ich poznać?

Najprościej poznamy ich po określonym zachowaniu: przez cały czas czegoś chcą, dużo obiecują i nigdy nie dotrzymują danego słowa.

Ale oczywiście nie każdy, kto szuka pomocy i rady należy do „Złodziei Czasu”. Wielu współpracowników wykazuje poprzez swoje pytania zainteresowanie biznesem i chęci do działania. W tym oto momencie możesz zobaczyć, czy dana osoba posiada potencjał i czy może stać się cennym fundamentem Twojej drużyny.

Kto zadaje pytania pokazuje zainteresowanie, a ten kto jest aktywny pokazuje zaangażowanie i chęci do działania. Obie te cechy są pozytywne i takie osoby mogą stać się ważną częścią Twojego zespołu.

  • A oto kilka typowych cech „Złodziei Czasu.”

& Chwalipięta

Jeżeli Twój potencjalny współpracownik szpanuje i chwali się czego to on już nie dokonał i głośno krzyczy, że w stosunkowo krótkim czasie zbuduje ogromną organizację – to raczej nie będzie z niego pożytku. Nie ma najmniejszego sensu na siłę doradzać mu i go przekonywać do biznesu. Jeśli nie zareaguje przynajmniej na trzy propozycje podjęcia współpracy, to każda następna próba jest stratą czasu.

& Dużo wymaga ale nie daje nic od siebie

W tym przypadku mamy osobę, która zadaje dużo pytań i od samego początku domaga się Twojego maksymalnego zaangażowania. Taki partner charakteryzuje się tym, że zawsze wymaga od Ciebie bardzo dużo. Organizuje spotkania biznesowe na drugim końcu kraju, które masz poprowadzić, ale niestety nikt się na nich nie pojawia. Ma setki pytań i przez cały czas domaga się Twojej pomocy, ale nigdy nie podejmuje działania.

& Zarozumialec

To jest mój ulubiony typ 🙂 Ma przez cały czas dużo pytań ale i tak wie najlepiej. Jednego nie potrafi, drugiego nie chce robić, a trzecie i tak nie zadziała.

& „Przyjaciel”

Uwaga na fałszywych przyjaciół! Prawdziwy przyjaciel nie bierze, ale przede wszystkim daje. Przyjaźń morze funkcjonować tylko na wzajemności.  Kto jest przy Tobie na dobre i na złe jest Twoim przyjacielem. Ale osoba, która tylko bierze i żąda coraz więcej i więcej na pewno nie zalicza się do tego zacnego grona.

  • Jak postępować z takimi partnerami?

Twoim zadaniem jest pomagać współpracownikom, którzy chcą wraz z Tobą aktywnie budować swój biznes mlm. Owocna współpraca może funkcjonować tylko na wzajemności i zaufaniu. Nie jesteś po to, by spełniać wszystkie zachcianki swoich współpracowników.

Nie pracujesz dla nich, tylko razem budujecie lepszą przyszłość. Dlatego szukaj osób o tzw. mentalności biznesmena, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu na lepsze. To jest właśnie Twoim zadaniem, a nie spełnianie każdej zachcianki „Złodzieja Czasu.”

  • Kilka wskazówek

Wspieraj partnerów biznesowych tylko wtedy, gdy ma to rzeczywiście sens. Za nikim nie biegaj. I co najważniejsze- nie wybieraj się na drugi koniec kraju, by prowadzić jakieś prezentacje biznesowe, bez gwarancji, że Twój współpracownik zaprosi odpowiednią ilość osób. Gdy odwoła kilka terminów z rzędu, to nie proponuj mu kolejnych. Pamiętaj o tym, że straconego czasu już nigdy nie odzyskasz!

Traktuj czas jak inwestycję, a dobra inwestycja musi się zwrócić. Inwestuj tylko tam, gdzie ma to sens. W innym wypadku nic nie zyskasz, a tylko stracisz.________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • złodzieje czasu film