na czym polega duplikacja w biznesie MLM

„Małym problemem” w biznesie MLM jest jedno słowo, tak mocno eksponowane przez dystrybutorów: 

Duplikacja… 

Jako Networker zdążyłeś już pewnie zauważyć  podobieństwo MLM do franczyzy. Ale istnieje tutaj  jedna znacząca różnica:  jeśli jesteś właścicielem franczyzy to musisz wykupić licencję, otworzyć lokal (oczywiście w odpowiednim miejscu, które w większości przypadków po gruntownej analizie wybierze firma) i pozostawić szeroko otwarte drzwi, aby wpuścić tłumy klientów.

Natomiast w marketingu sieciowym musisz sam podjąć pewne zabiegi marketingowe, aby zdobyć nowych współpracowników i klientów.

Wielkim błędem, który głównie popełniają nowi Networkerzy jest fakt, że nieustannie próbują duplikować metody pracy swojego upline.

Nie wiedzą jak wybudować wielką i przynoszącą korzyści organizację, dlatego kopiują metody działania od innych. Często taka sytuacja jest potęgowana przez samych liderów, którzy twierdzą, że tylko ich metody są prawidłowe i tylko one doprowadzą Cię do celu. Jednak może się okazać, że metody Twojego upline nie będą działać w Twoim wypadku. Każdy człowiek jest inny, ma różne umiejętności i zapotrzebowania.

Rozejrzyj się po klasycznym biznesie. Wybierz sobie dwie różne i odnoszące sukcesy korporacje, ale z tej samej branży. Zauważ, że bardzo często wybierają one zupełnie odmienne drogi wiodące do celu.

Jedną z podstawowych cech, które powinien posiadać Network Marketer jest wiara we własne umiejętności!

Każdy przedsiębiorąca/menadżer jest bowiem tak przekonany o swoich umiejętnościach i strategiach marketingowych, że robi wszystko aby przeobrazić je w odnoszące sukcesy przedsięwzięcie.

Również w MLM mówi się aby uwierzyć w siebie…

… w to co się robi i do czego się dąży. Pozwól, że zadam Ci następujące pytanie: „Jak ma uwierzyć w siebie Networker, którego próby budowy biznesu MLM są duszone już w samym zalążku?”

jak skutecznie i szybko duplikować biznes mojego sponsora w MLMJeżeli jesteś już liderem lub dopiero zasponsorowałeś kilka osób to pomyśl o tym, aby nie duplikować wszystkiego. Zaproponuj kilka możliwości budowy biznesu, aby Twój partner mógł wybrać odpowiednią metodę dla siebie lub wykreować własną. Całą resztę możesz duplikować.

Jako nowemu mogę Ci polecić: Pracuj tak, aby sprawiało Ci to przyjemność i uwierz we własne siły.

Weź przy tym pod uwagę kilka marketingowych reguł i zacznij działać! Proś o radę tych, którzy mają już pewne doświadczenie w metodach, które chcesz stosować i zastanów się czego możesz się od nich nauczyć.

Jeśli chcesz nauczyć się łowienia ryb, a prosisz o radę myśliwego to wątpię, że zdołasz nauczysz się czegoś sensownego.

Mimo to obie drogi mogą prowadzić do celu.


Paweł Grzech w świecie Marketingu Sieciowego

 

________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”