Wiedziałeś, że produkty informacyjne, jak np. E-booki i szkolenia video należą do najlepiej Szkolenie MLM: stwórz produkt informacyjny sprzedających się produktów w sieci?

Obie strony odnoszą korzyści: Klient otrzymuje od razu rozwiązanie na jego problemy, a ty jako sprzedawca dostajesz odpowiednią prowizję na swoje konto.

Przejdźmy teraz do treści. Być może zastanawiasz się, jak napisać własnego E-booka lub kurs e-mail. Może nadmiar informacji trochę Cię przytłacza albo myślisz, że nie potrafisz pisać, ponieważ miałeś słabe oceny w szkole z polskiego. Nie daj się onieśmielić. Nie musisz od razu pisać poematu albo autobiografii jakiegoś znanego polityka.

Na początku musisz wiedzieć, że maile (artykuły na blogu również), które do tej pory napisałeś, bardzo pomogą Ci w dalszej pracy (dodadzą Ci większej pewności siebie).

Zwracaj się do swoich czytelników bezpośrednio, ponieważ w taki sposób uda Ci się zbudować pozytywne relacje. A jeśli zastanawiasz się teraz, co umieścić w swoim infoprodukcie, to powiem Ci tylko jedno słowo: Edukacja !

Wykorzystaj maile i artykuły na blogu jako podstawę do Twojego E-booka lub szkolenia. Rozmawiaj z profesjonalistami z Twojej branży, zrób kilka wywiadów i szukaj inspiracji w sieci.

Chyba nie myślałeś, że ja wyssałem moją wiedzę z palca? Też musiałem się tego wszystkiego nauczyć i nadal się uczę (cały czas kupuje nowe książki i szkolenia). Oczywiście nie możesz kopiować cudzych szkoleń i książek, to jest chyba oczywiste, ale ogólne informacje nie są niczyją własnością. Możesz bezproblemowo powiedzieć swoim czytelnikom, że muszą pisać Newsletter i żeby skoncentrowali się na innych networkerach jako grupie docelowej itp.

Tak promujesz swoją markę, a nie firmę mlm.

A jeśli szukasz inspiracji do stworzenia własnego infoproduktu, to koniecznie obejrzyj ten film: „Zarabianie na Infoproduktach”

 

A skąd wziąć ruch na stronę?

Sprzedasz, a w Twoim (jak i moim) przypadku również liczba współpracowników, jest ściśle powiązana z generowaniem ruchu na stronach. Podwójna liczba odwiedzin na blogu lub stronie oznacza automatycznie większy przypływ gotówki.

Istnieją dwa sposoby na generowanie ruchu:

  • Płatny: kupowanie reklam (natychmiastowy ruch)
  • Darmowy: optymalizacja strony pod wyszukiwarki (długoterminowa strategia)

Podam Ci dzisiaj tylko kilka przykładów.

 

Natychmiastowy ruch:

Ogólnie rzecz biorąc, każda reklama, która przynosi Ci zysk jest dobra. Jeśli kupujesz reklamę za 6 zł i zarabiasz 12 zł, to możesz trzymać się tej opcji.

Ale przede wszystkim musisz wykorzystać możliwości, które oferuje Ci Internet. I właśnie tutaj do akcji wkracza Google – AdWords – sprzedasz powierzchni reklamowej w Internecie.

Zasada jest bardzo prosta: tworzysz reklamę i określasz na jakie słowa kluczowe ma się wyświetlać. Tylko jeśli ktoś kliknie w taką reklamę i znajdzie się na Twojej stronie, będą generowane koszty i tylko tyle ile wcześniej ustaliłeś. W ten sposób masz pełną kontrolę nad swoją kampanią. Im więcej jesteś wstanie zapłacić tym częściej Twoja reklama będzie wyświetlać się na topowych pozycjach.

 

Optymalizacja strony (długoterminowa strategia):

Stwórz stronę internetową dla swoich czytelników, a nie dla wyszukiwarki. Istnieje wiele trików, które wspomagają pozycjonowane, jak np. wpisanie najważniejszych słów kluczowych w kodzie HTML itd.

Nie ma jednak sensu wnikać teraz w sprawy techniczne.

Kilka rzeczy, o których mogę Ci opowiedzieć i które nie wymagają fachowej wiedzy, to przede wszystkim rejestracja na forach dyskusyjnych i odpowiadanie na różne pytania (obojętnie w jakiej niszy działasz).

Pozycjonuj się na eksperta. A jeśli nie znasz odpowiedzi, to poszukaj jej po prostu w sieci. W taki sposób pokażesz innym, że wiesz o czym mówisz, a kto wie, może później inni networkerzy zapytają Cię bezpośrednio o kilka wskazówek i będziesz mógł skierować ich wtedy na swój serwis.


 

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”