Jak odnieść sukces w Marketingu Sieciowym Czy wiesz, że marketing sieciowy może być świetnym pomysłem na budowę własnego biznesu?

Najbardziej fascynujące w marketingu sieciowym jest to, że jest to model biznesu dostępny praktycznie dla każdego. Jednak na temat marketingu sieciowego i możliwości zarabiania w ten sposób krąży wiele legend. Postaram się w prosty sposób przedstawić, dla kogo jest to dobry model i co takiego można zyskać angażując się w tego typu działalność.

Bez wątpienia marketing sieciowy (często nazywany w skrócie MLM) jest dobry dla tych osób, które chcą poprawić swoją kondycję finansową.

Jest to częsty argument, który ma przekonać nowe osoby do zaangażowania się w MLM. Nie można jednak zapominać, że wejście do tego typu biznesu wymaga pewnych inwestycji. W zależności od firmy, z która będziemy chcieli współpracować – będą to większe lub mniejsze inwestycje. Mimo wszystko będą one z pewnością mniejsze niż te związane z uruchamianiem własnego biznesu od zera w tradycyjny sposób.

Na szczęście dla nas internet sprawił, że budowa MLM jest w tym momencie łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Tak naprawdę w krótkim czasie możesz dotrzeć do osób, które znajdują się na drugim końcu świata. Jest to niezwykle korzystne zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają na obszarach wiejskich i którzy dotychczas nie mogli konkurować z osobami mieszkającymi w wielkich miastach.

W marketingu sieciowym pociągające jest również i to, że możesz pracować kiedy chcesz. Luksus zupełnie niedostępny dla osób uwiązanych na etacie. MLM to zatem wolność i możliwość decydowania o tym, jak ważną częścią naszego życia będzie praca.

Grono osób, które odniosły sukces w MLM stale się powiększa. Oznacza to, że i dla nas ten sukces jest dostępny. Nie liczmy jednak na szybki i łatwy zarobek. Osoby, którym udało się osiągnąć sukces to osoby, które były wystarczająco wytrwałe i wystarczająco ciężko pracowały.

Natomiast porażka jest udziałem tych, którzy oczekują natychmiastowych rezultatów i wysokich zarobków już od chwili rozpoczęcia pracy w ramach MLM.

Z przykrością obserwuję upadki takich osób, które chciały zarabiać od razu, jednak nie były gotowe na ciężką pracę. Przeważnie takie podejście kończy się rozczarowaniem i ciągłym narzekaniem na to, że MLM nie działa. Takie osoby nie są gotowe przyjąć do wiadomości, że ich porażka nie wynika ze złego działania MLM, ale z ich błędnego przekonania o nim.

Prawda jest taka, że są miliony ludzi na całym świecie, którzy zarabiają przyzwoite dochody poprzez marketing sieciowy. Dlaczego zatem w ich przypadku MLM „działa” a w przypadku malkontentów jest to model biznesowy, który nie przynosi rezultatów? Odpowiedź można znaleźć w podejściu tych osób do pracy. MLM na pewno „działa”, trzeba jednak wiele pracy i cierpliwości, aby zadziałał i dla nas.

 

Paweł Grzech

Paweł Grzech
www.pawelgrzech.pl

 

e-biznes_system