Zdania są tutaj podzielone.

Pierwsza grupa twierdzi, aby sponsorować dosłownie każdego. Natomiast druga zwraca uwagę tylko na jakość, czyli szukają osób znających MLM, chcących się uczyć, rozwijać i działać na poważnie.Jak skutecznie sponsorować nowe osoby do swojego biznesu MLM?

Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby miesięcznie sponsorować do biznesu MLM po kilka lub kilkanaście osób. Ale jeśli dokładniej się im przyjrzymy to zawsze istnieje jakiś procent, który przed przystąpieniem do współpracy jest bardzo zmotywowany do działania.

Niestety po jakimś czasie przestają odpowiadać na maile, telefony, po kilku miesiącach nie jest wstanie pozyskać nawet jednej osoby, a jak już się do nich dodzwonisz to wykręcają się śmiesznymi historyjkami.

Znajdą się również partnerzy, którzy twierdzą, że zarobią fortunę siedząc wygodnie na fotelu przed TV.  Oraz osoby, które pozyskały w dość krótkim czasie paru współpracowników, ale jak przyjdzie mniej obfity okres to po postu rezygnują… bo to jednak nie działa.

Taką listę można ciągnąć jeszcze bardzo długo. Faktem jednak jest, że tylko z częścią współpracowników będziesz aktywnie budować swój biznes MLM. To są osoby, które odpowiadają na maile, telefony, nie czekają na cud tylko biorą sprawy w swoje ręce i pracują w przemyślany sposób (nawet w czasach gdy za bardzo nie idzie).

Nie zawsze uda się dojrzeć u ludzi potencjał, szczególnie na początku, a szanse powinien otrzymać chyba każdy. Nawet ci mniej aktywni od czasu do czasu mogą wypracować jakiś obrót. Inni budzą się dopiero po kilku miesiącach lub latach i biorą się ostro do pracy. Czasami nawiązujemy współpracę z osobami z niższych poziomów np. z 6 lub 8, a których nie byłoby w zespole gdyby nie ich sponsor.

Solidny zespól MLM składa się z różnych osobistości o różnych celach, umiejętnościach i metodach pracy.

Nie może składać się z samych liderów, tak jak państwo nie składa się tylko z prezydentów, armia z samych generałów, a tradycyjny biznes tylko i wyłącznie z prezesów.


Paweł Grzech w świecie Marketingu Sieciowego

 

________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”