Jak korzystać z mediów społecznościowych?

To jest bardzo ważny punkt, ponieważ widzę, że jeszcze dużo osób robi niestety prawie wszystko źle. Wykorzystaj wiedzę, którą przekażę Ci w tym 3 częściowym szkoleniu, ponieważ w przeciwnym wypadku możesz nigdy nie osiągnąć zadowalających Cię rezultatów.

Jeśli korzystasz z takich platform jak np. Facebook, Blip, czy Goldenline, to używaj ich tylko i wyłącznie w celu budowania relacji, a nie rekrutacji czy sprzedaży. Jeśli jesteś osobą, która myśli przez cały czas tylko o sobie, jesteś nastawiony tylko na sprzedaż i rekrutację, to ludzie potraktują Cię jak wścibskiego spamera, a przecież masz być jak magnes.

Zapomnij o tym ile  chcesz zarobić, ile sprzedać i ilu nowych dystrybutorów chcesz zasponsorować – po prostu baw się dobrze. Skoncentruj się na budowaniu relacji i nawiązaniu nowych znajomości.

Pozytywne relacje między ludźmi nie mogą prawidłowo funkcjonować, jeśli jeden lub oboje chcą tylko brać, brać i jeszcze raz brać. To zadziała tylko wtedy, gdy będziesz gotów dać coś od siebie.

Ja stosuję się do zasady 80/20. A to oznacza, że przez 80% czasu, który spędzasz w mediach społecznościowych musisz dawać jakąś wartość, czyli oferujesz po prostu wartościowe informacje (oczywiście za darmo). A przez resztę czasu, czyli przez pozostałe 10-20% możesz zaoferuj jakiś płatny produkt. Ten produkt nie musi być koniecznie Twój, to mogą być programy partnerskie np.  miasto szkoleń.

Jeśli obserwowałeś kiedyś relacje między ludźmi w realu, to jest to naturalna kolej rzeczy, że gdy komuś pomagasz, to  ta osoba odwdzięczy Ci się  później tym samym. I to jest zupełnie normalne, ponieważ właśnie tak funkcjonuje budowa relacji na całym świecie.

A więc w pierwszej kolejności oferuj wartościowe informacje i pomagaj innym. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że będziesz publikować treści, które będą stanowić jakąś wartość dla innych. W zależności od tego w jakiej niszy chcesz działać, mogą to być np.  informacje, które pomogą zoptymalizować kogoś biznes, poprawić jego styl życia, zmotywować do działania, to mogą być różne wskazówki np. jak zainstalować WordPress, jak lepiej wyglądać, lepiej się czuć itd., itd.

Jeśli będziesz działać w taki sposób, to ludzie zaczną Cię kojarzyć z osobą, trenerem, który pomaga innym i oferuje konkretne rozwiązanie. Nikt wtedy nie potraktuje Cię jak spamera, który chce tylko brać i brać.

Staniesz się interesujący i  ludzie zobaczą, że mogą się czegoś od ciebie nauczyć. Wtedy będziesz jak taki magnez, który przyciąga do siebie całe tłumy. Ludzie zaczną Ci ufać i stworzysz sobie status eksperta.

W następnej części powiem Ci czym są wartościowe informacje oraz gdzie możesz je zdobyć.

Bardzo dziękuję Ci za uwagę i do zobaczenia wkrótce.


Pozdrawiam,PS. Paweł poleca szkolenie: Sekrety Facebooka

________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”