Witaj na drugiej części szkolenia Social media – Trening. Dzisiaj omówimy bardzo ważny punkt, a mianowicie czym są wartościowe informacje i gdzie je zdobyć.

Nie ma tutaj żadnej filozofii. Jak zapewne już wiesz, wartościowa treść to tak naprawdę informacja, która pomaga innym np. w dążeniu do lepszego stylu życia. Takie informacje mogą pochodzić od ciebie  lub od innych osób, a ty możesz je po prostu przekazywać dalej.

To jest bardzo ważny punkt, ponieważ jeśli będziesz dzielić się treścią innych osób, to one odwdzięczą się Ci później dokładnie tym samym. Zaczną dzielić się twoimi informacjami wśród swoich kontaktów. I w taki właśnie sposób możecie stworzycie bardzo interesujące źródło wartościowej wiedzy.

Możesz teraz zapytać: „No dobra, ale gdzie właściwie mam szukać tych informacji?” Muszę Ci przyznać, że to świetne pytanie 🙂 Zacznij na początek od budowy własnej wartości, aby później przekazywać zdobytą wiedzę dalej. Całkiem możliwe, że posiadasz już jakieś wartościowe informacje, a jeśli nie, to musisz to po prostu nadrobić.

Twoje umiejętności i informacje, które zdobywasz z biegiem czasu można porównać do banku wiedzy. Każdy posiada taki bank wiedzy- większy lub mniejszy. Ktoś, kto już dużo widział, słyszał i czytał, nauczył się już zapewne bardzo dużo i teraz może dzielić się swoją wiedzą z innymi.

A więc musisz zacząć od tego, aby stopniowo i regularnie zdobywać coraz to nową i niezbędną wiedzę.

A jak to najlepiej zrobić?

Proponuję Ci zbierać informacje od liderów. Ucz się od najlepszych, ponieważ dzięki temu zaczniesz budować własny bank wiedzy i nabierzesz doświadczenia.

Istnieje jeszcze jeden ciekawy sposób zdobycia wartościowych informacji. Mianowicie Google Alerts. Możesz sobie ustawić tzw. alerty, które zawierają słowa kluczowe związane z Twoją niszą. Za każdym razem gdy pojawi się coś nowego i wartościowego, Ty będziesz o tym wiedzieć.

Pamiętaj, że osoby które publikują wartościowe treści są ekspertami, a za liderami ludzie pójdą nawet w ciemno.

Ludzie ufają ekspertom, chętnie im płacą i jeszcze chętniej ich polecają- w końcu fakt, że ktoś korzysta z usług eksperta, bardzo dobrze o nim świadczy. Dzięki takiej postawie możesz stworzyć bardzo silną oraz dającą stabilny dochód strategię.”


 

Pozdrawiam,PS. Wyobraź sobie, że poznasz zaraz najgłębsze Sekrety Facebooka________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”