Ciekawe czy już to sprawdziłeś?  Wpisz w Google odpowiednie słowo kluczowe np.”praca w domu” i zobaczysz, że od razu zaleje Cię ogromna fala różnego rodzaju propozycji biznesowych.


Jednak jeśli jest to takie proste, aby za pomocą podejrzanych i wątpliwych ofert wzbogacić się w jedną noc – tak jak Ci to sugerują w większości przypadków – to dlaczego tak dużo osób pracuje jeszcze na etacie? Krytyczna ocena takich ofert i dokładne sprawdzenie, może uchronić cię od wielu niepotrzebnych frustracji i bólu głowy.

Jeśli otrzymujesz takie (jak poniżej) lub podobne oferty dotyczące jakiegoś modelu biznesu, obojętnie czy chodzi o programy partnerskie czy MLM, to pamiętaj aby zawsze użyć zdrowego rozsądku:

1) Jeśli będziesz z nami współpracować, to zaledwie w kilka dni lub tygodni staniesz się piękny, szczęśliwy i bogaty.

Byłoby super, ale to tak niestety nie działa! Nie znam nikogo, kto dosłownie w kilka dniu lub tygodni zarobił fortunę na programach partnerskich, MLMie, e-biznesie czy czymkolwiek innym. Co oczywiście nie oznacza, że jest to niemożliwe.

Korzystając z niektórych modelów biznesowych, możesz faktycznie zarobić już na samym początku kilka złotych. Ale ta dobra passa nie potrwa za długo, jeśli twoi potencjalni klienci i współpracownicy to rodzina, znajomi i koledzy oraz koleżanki z pracy, tak jak to bywa czasami w MLM.

2) To jest super i dosłownie dla każdego. Nawet małpa może zarabiać w tym biznesie i do tego nie wymagamy żadnego doświadczenia.

No tak, ale nawet jeśli nie wymagają od Ciebie doświadczenia, to bez profesjonalnej znajomości marketingu i metod promocji, nie będziesz wstanie zbudować dobrze prosperującego biznesu.

3) Wszystko czego potrzebujesz, aby skutecznie budować swój biznes MLM z domu to strona WWW, hosting i autoresponder. Dzięki temu klienci sami znajdą drogę do Ciebie i nie opędzisz się już od nowych współpracowników.

Problem jednak polega na tym, że jeśli nie nauczysz się w profesjonalny sposób korzystać z tych narzędzi, to same w sobie nie przyprowadzą one do ciebie całej rzeszy nowych klientów i współpracowników.

4) Ten biznes jest wspaniały. Nie wymaga ciężkiej pracy, ponieważ wystarczą Ci tylko cztery godziny w tygodniu i będziesz zarabiać 5.000 zł oraz więcej.

Jeśli nie chcesz zainwestować w budowę biznesu swojego czasu i pieniędzy, to lepiej wcale nie zaczynaj. Jeśli masz kłopoty z podejmowaniem decyzji, z wyznaczaniem sobie celów i przede wszystkim z byciem aktywnym, z przedsiębiorczym myśleniem i działaniem, to żaden rodzaj samozatrudnienia (również MLM) nie jest tym, co zapewni Ci życie w dostatku i luksusie.

Na pewno obok podejrzanych i dziwnych biznesów, które znajdziesz w Internecie istnieją również takie, którym warto się bliżej przyjrzeć. Ale bez zaangażowanie i odpowiedniej wiedzy marketingowej, każdy model biznesu będzie stanowić dla Ciebie ryzyko.


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”