Co to jest Nowoczesny MLM? I dlaczego warto budować MLM w Internecie?

To bardzo proste! Wykorzystując Internet możesz zastosować następująca formułę:

Więcej zainteresowanych ludzi + Automatyzacja = Dźwignia

Aby to zrozumieć skoncentruj się i czytaj uważnie dalej:

1. Więcej zainteresowanych ludzi.

Koniec ze stresowaniem rodziny, znajomych i bieganiem od domu do domu z torbą pełną produktów.

To jaki masz super produkt nie ma najmniejszego znaczenia, jeśli nie wiesz jak dotrzeć do odpowiedniej grupy osób. Musisz się nauczyć,  jak wypromować swoją markę (nie firmę), tak aby ludzie sami poprosili Cię o możliwość prezentacji biznesowej

Postaw się w sytuacji osób, które szukają możliwości zarabiania w Internecie… łatwiej powiedzieć niż zrobić, więc podaję kilka przykładów:

  • Grupa docelowa

Zapewne wiesz co zrobić, gdy potrzebujesz kilku nowych informacji?! Siadasz przed komputerem i wpisujesz odpowiednie słowa kluczowe w Google, prawda?

Codziennie tysiące osób szuka informacji w sieci. Coraz więcej wpisuje takie słowa jak: “praca w domu”, “praca w mlm”, “nowoczesny mlm”, “mlm”, „mlm online”  itd. To właśnie te osoby są jedną z Twoich grup docelowych. Świetną metodą, aby do nich dotrzeć jest reklama np. w Google. W tym celu możesz wykorzystać Kampanie Google AdWards.

Załóżmy, że wybrałeś słowa kluczowe: “zarabianie w domu” i na swojej stronie oferujesz dokładnie takie możliwości. Ludzie szukający podobnych rozwiązań trafiają dzięki kampanii na Twoją stronę i istnieje duże prawdopodobieństwo, że podejmą z Tobą współpracę.

Koniecznie: Zadbaj o to, aby zostawili Ci adres e mail, ponieważ będziesz mógł wysyłać im wtedy dodatkowe informacje np. o swojej firmie i produktach.

  • Fora dyskusyjne i media społecznościowe

Znajdziesz je bardzo szybko i łatwo w Google.

Na początku zarejestruj się i utwórz swój profil. Od tej chwili możesz prowadzić ciekawe dyskusje i publikować wartościowe informacje. W profilu umieść dokładne dane i link do strony. I to wszystko!

Pamiętaj tylko aby nie sprzedawać i reklamować się bezpośrednio, ponieważ jest to uważane za spam. Udzielając się w dyskusjach będziesz aktywny, ludzie Cię zauważą i przestaniesz być anonimowy.

Więcej na temat mediów społecznościowych, a przede wszystkim Facebooka, znajdziesz w tym darmowym szkoleniu: Sekrety Facebooka

  • Wideo

Najszybszym sposobem na zdobycie ruchu na stronie jest Pay Per Click czyli Google Adwors. Ale jak już zapewne wiesz, jest to płatna metoda. Następnym minusem jest to, że po wyłączeniu kampanii nie zdobędziesz już więcej ruchu na swojej stronie… co jest oczywiste :)

Z wideo sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jeżeli nagrasz film i wrzucisz go np. na YouTube, to już na zawsze (tak długo jak istnieje YouTube) będzie on dostępny online. Pamiętaj tylko aby podać link do swojego bloga.

Google bardzo lubi filmiki wideo i może dzięki temu umieścić Cię wysoko w wynikach wyszukiwania.

  • E booki

Czyta się je jak książki, ale w przeciwieństwie do książek ich produkcja nic Cię nie kosztuje.

Nawet jeśli nie masz za dużo treści, to jeszcze nie koniec świata. Do Twojego mini e-booka potrzebujesz około 10-20 stron, rozmiar czcionki 14-16, duży i pogrubiony tytuł, możesz dodać nawet kilka zdjęć lub wykresów.

Jeśli brakuje Ci pomysłu na swojego e-booka, to konieczne wejdź na tą stronę: eBooki – Rewolucja w sieci.

2. Automatyzacja Biznesu MLM.

Bardzo dużo czasu pochłania budowanie pozytywnych relacji z klientami i współpracownikami. W starej szkole MLM możesz to robić tylko manualnie (telefon, spotkania, seminaria). Kosztuje to bardzo dużo czasu, a Ty za każdym razem musisz od nowa prezentować plan marketingowy.

Na szczęście istnieje narzędzie, które nazywa się Wielokrotny Autoresponder. To narzędzie zbiera adresy e mail z Twojej strony i wysyła automatycznie wcześniej przygotowane wiadomości do Twoich subskrybentów. Dzięki temu jesteś w ciągłym kontakcie z potencjalnymi współpracownikami i klientami.

W autoresponderze możesz umieścić np. 7 wiadomości, które będą wysyłane w określonych odstępach czasu. To może wyglądać następująco:


Dzień 1: Kilka info. do XYZ

Dzień 3: Ile można zarobić dzięki XYZ?

Dzień 5: Historia sukcesu XYZ

itd., itd.

W tych 7 wiadomościach możesz umieścić dosyć informacji, tak że subskrybenci będą wstanie wyrobić sobie dokładny obraz, tego co im oferujesz.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że te wiadomości piszesz tylko raz. Za każdym razem, gdy nowa osoba rejestruje się na Twoim blogu lub stronie przechwytującej, dostaje wiadomości od pierwszej kolejki- Automatycznie i bez Twojej ingerencji.

Istnieje jeszcze dużo innych metod i narzędzi w Internecie, które mają ten sam cel: przyprowadzić ludzi do Twojego bloga, strony WWW, czy sklepiku internetowego…

Podsumowując:

Musisz zbudować markę, wygenerować ruch (zainteresowanie) i skierować je w odpowiednim kierunku. To dopiero daje prawdziwe efekty w MLM!

„Jeśli Twój biznes nie jest w Internecie, to wkrótce nie będziesz miał biznesu.”  – Bill Gates


Paweł Grzech w świecie Marketingu Sieciowego

 

________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”