Hmm, o jakie narzędzia może tutaj chodzić?

Pokażę Ci zaraz z jakich narzędzi musisz skorzystać, aby Twój Biznes MLM wskoczył na wyższy poziom!

Słowem wstępu

90% Network Marketerów nie wykorzystuje do pracy Internetu.

Budują listy za pomocą przestarzałych metod  🙁  A budowanie listy w ten sposób niestety nie ma za dużego sensu. Weź pod uwagę, że po wpisaniu wszystkich znajomych i całej rodziny lista się skończy.

Częste pytanie, które usłyszysz od znajomych i rodziny to: „A ile ty już na tym zarobiłeś ?”

A co, jeżeli jesteś na początku swojej drogi i dopiero zaczynasz budować biznes? Niestety rodzina i znajomi mogą nie brać Cię na poważnie.

Możesz poprosić o polecenie innych osób, ale efekt jest taki sam.

Z Internetu korzysta tylko niewielu networkerów. Niestety większość z nich nie potrafi wykorzystać możliwości jakie oferuje im Internet. Ograniczają się tylko do spamu i pisania w kółko takich samych ogłoszeń, typu: Jeśli chcesz zarabiać 2000 zł to napisz na maila xyz.

Musisz sprawić, aby  potencjalny klient i współpracownik sam poprosił Cię o prezentacje możliwości biznesowych. Ale aby tego dokonać, musisz skorzystać z następujących narzędzi:

 • Lead Capture- Page

Prosta strona www, której zadaniem jest zbieranie adresów e mail. Taka strona składa się z nagłówka i tekstu (polecam wideo), który opisuje dlaczego warto pozostawić adres e mail oraz z formularza do rejestracji np. na darmowy kurs internetowy.

Przykłady kilku moich stron:

Stronę stworzysz w prosty sposób, szybko i za darmo na:

Jeśli chcesz, aby Twoje strony wyglądały w 100% profesjonalnie, to pobierz  za darmo 20 wysokiej jakości stron przechwytujących: Nowoczesny MLM

 • Wielokrotny autoresponder

To chyba najważniejsze narzędzie pracy. Automatycznie wysyła całą serie wcześniej przygotowanych e maili do Twojej bazy adresowej.

Autoresponder pozwala niskim nakładem pracy i kosztów utrzymać ciągły kontakt z klientami oraz współpracownikami, promować produkty i usługi, obsługiwać klientów w trakcie procesu i po procesie sprzedaży oraz robić wiele innych rzeczy.

Dla kogoś kto buduje marketing sieciowy wielokrotny autoresponder jest czymś absolutnie niezbędnym i podstawowym. Jeżeli jeszcze z niego nie korzystałeś, a skorzystasz raz to będziesz wiedzieć, dlaczego traciłeś czas i nie wykorzystałeś czegoś co może zdynamizować Twój biznes mlm.

 • Stwórz produkt dla Twojej niszy (np. kurs e-mail, e-book)

Dzisiaj już raczej nikt się nie wpisuje na goły formularz, teraz trzeba ludziom coś dać np. e-booka, jakieś szkolenie czyli produkty informacyjne, gdzie na jakiś temat piszesz ludziom zwięzłe informacje.

Najprostszą formą infoproduktu jest e-book lub kurs internetowy. Wybierz miedzy tymi wariantami.

Na co powinieneś zwrócić  uwagę tworząc produkt informacyjny?

Daj sobie czas z wyborem tematu, ponieważ zakres tematyczny jest ogromny.

Przykładowe tematy:

 1. Akwarystyka
 2. Marketing
 3. Sprzedaż
 4. Sukces
 5. Psychologia
 6. Internet
 7. Motywacja
 8. Rozwój osobisty
 9. Biznes
 10. Historia
 11. Giełda
 12. Zdrowie (wellness)
 13. Social-media

Oraz wiele innych… od koloru do wyboru.

 • Blog Ekspercki

“Blogi są obecnie jedną z najlepszych, pod względem usability i pozycjonowania, form stron www. Są to też wyśmienite narzędzia promocji, kontaktów z klientami i budowania świadomości marki.

Nie chodzi o bloga typu: Moja firma powstała w… Nasz produkt jest najlepszy na rynku… itd. Takich stron są setki a nawet tysiące. Ludzi nie interesuje Twój produkt ani plan marketingowy. Musisz stać się ekspertem i zaoferować rozwiązania na ich problemy.

Blog jest jak Twoja prywatna gazeta, której jesteś redaktorem. Regularnie zamieszczając cenne informacje przestaniesz być anonimowy i zostaniesz zauważony przez innych. Na blogu umieść formularz z autorespondera do kursu lub odsyłacz do Lead Capture- Page .

Bloga założysz na http://pl.wordpress.com/ lub www.blogger.com. Osobiście polecam skorzystać z WordPress.

Jeżeli nie wiesz jak stworzyć infoprodukt lub pisać bloga to zastanów się,  jaki temat Cie najbardziej interesuje np. jak budować listę kontaktów za pomocą Internetu?  Poszukaj informacji na ten temat w Google, czytaj książki, zapisz się na kursy i dziel się zdobytą wiedzą na blogu i w kursie internetowym.

Jeśli chcesz zobaczyć jak zarabiać na swoim blogu, to koniecznie kliknij w ten link: jak zarabiać na artykułach?

 • Profesjonalny pokój do Wideokonferencji

Pokój  do wideokonferencji to wielka pomoc w budowaniu Twojego Biznesu MLM. Wideokonferencja w dzisiejszych czasach jest absolutnym wymogiem, aby skutecznie zarządzać np. zespołem współpracowników, który jest rozproszony po całej Polsce lub świecie.

Jeśli ktoś do Ciebie zadzwoni to możesz go natychmiast zaprosić do swojego pokoju wideokonferencji i np. pokazać mu slajdy, zrobić prezentacje biznesową, możesz zrobić z zespołem burzę mózgów oraz wiele innych rzeczy.

 • Nieograniczony Hosting

Musisz mieć hosting, miejsce gdzie pomieścisz wszystkie swoje materiały: blogi, domeny, filmy wideo, nagrania audio, adresy e mail, strony przechwytujące, szkolenia itd., itd.

Nieograniczony hosting to jeszcze niestety rzadkość w internecie. Jeśli chodzi o przestrzeń w internecie to na początku Twojej działalności może Ci się wydawać, że tego nie potrzebujesz skoro masz tylko 2 lub 4 strony. Ale po kilku miesiącach może dojść do takiej sytuacji, że będziesz dramatycznie potrzebować nowej przestrzeni, za którą nie będziesz musiał dodatkowo płacić!

Jest to bardzo praktyczna rzecz ponieważ możesz tam ładować dosłownie wszystko, w takiej ilości jakiej tylko chcesz.Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”