Próbowałeś? Nie udało się? No i co z tego! Wstań, otrzep się z kurzu i zacznij od nowa!

Jak odnieść sukces w MLMRozmawiałem ostatnio przez kilka godzin z moim znajomym o jego biznesie MLM i o rezultatach jakich oczekuje.

Weszliśmy na temat : „Strach przed porażką” i Marcin potwierdził mi, że to jest główny powód, dlaczego nie robi wszystkiego co powinien dla swojego biznesu.

Niestety Marcin nie jest jedyny. Często spotykam osoby, które np. nie chcą sprzedawać… nie nagrywają wideo… rzadko publikują lub np. nie zajmują się marketingiem na Facebooku.

Dużo osób postępuje w taki sposób, ponieważ dzięki temu zachowują iluzję sukcesu.  Nie podejmują się tych wyzwań, ponieważ nie chcą stawić czoła rzeczywistości –  że mogą być nieskuteczni i ponieść porażkę.

Brzmi zwariowanie, prawda?

Chyba każdy prowadzi biznes MLM, ponieważ chce odnosić sukcesy. Mam dobre pomysły. Chce pomagać innym. No i oczywiście chce zarabiać pieniądze. Te wszystkie rzeczy kryją się pod hasłem „Sukces”.

Ale dlaczego tak dużo osób staje w połowie drogi do sukcesu z nastawieniem: „Boje się przejść tą drogę” i nie idzie dalej?

Wydaje mi się, że strach przed rozpoczęciem działalności w MLM  jest bardziej specyficzny. Dzisiaj większość osób wie (niektórzy z własnego doświadczenia), że również w internetowym MLM nie ma drogi na skróty. Nie ma żadnej recepty na szybki sukces lub oprogramowania, które uczyni Cię bogatym bez umiejętności i własnego zaangażowania.

I tak powstaje strach przed zrobieniem czegoś, czego się nie umie, nigdy nie robiło i za bardzo nie lubi robić, np. pisania tekstów, sprzedawania itd.

Jest to czysty strach przed nieznanym. Strach, że rzeczy potoczą się nie po Twojej myśli i poniesiesz porażkę.

Dobra wiadomość jest taka, że:

istnieje recepta, aby pozbyć się strachu przed porażką w biznesie MLM.

To jest zupełnie normalne, że jako początkujący Networker bez żadnego doświadczenia  i bez znajomości branży marketingu internetowego, płacisz składki za każdą porażkę. Ale pomyśl o tym pozytywnie – to jest inwestycja w doświadczenie, która z czasem zacznie się opłacać.

Porażka w internetowym MLM jest tania (szczególnie w porównaniu do realnego świata biznesu) i nie ma wpływu na pozycję w środowisku społecznym (przecież nie tracisz swojej pracy).

Musisz tylko zrozumieć, że droga do sukcesu w internetowym MLM, jak i również w realu nie prowadzi tylko i wyłącznie prosto do celu, ale zaliczysz po drodze kilka dołków. Jednak z każdą przeszkodą, którą pokonasz zdobywasz nowe doświadczenie.


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”