(Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>).

 

Jak budować Marketing Sieciowy w Internecie, za pomocą listy kontaktów?

 

W poprzednim rozdziale zostały przedstawione różne metody reklamy, ale powiedzmy sobie to raz jeszcze, dla przypomnienia – co tak naprawdę musisz promować?

  • Swoją stronę firmową, która oprócz Twojego zdjęcia i linka partnerskiego niczym szczególnym się nie wyróżnia?
  • Niesamowite produkty Twojej firmy, które są 5x lepsze od produktów Twojej konkurencji?
  • A może Twój super plan marketingowy?
  • …

W Internecie ludzie szukają przede wszystkim informacji. Powtarzaj sobie to za każdym razem, ponieważ ostatecznie będziesz musiał zaoferować rozwiązanie na jakiś konkretny problem.

Oferuj wartościowe informacje – na początku darmowe, regularnie i w określonych odstępach czasu.

Dzisiaj najlepiej zrobić to za pomocą Newslettera. I żeby nikt nie posądził Cię o spam, to kieruj zainteresowane osoby na tzw. stronę przechwytującą, na której czytelnicy pozostawią Ci swoje imię, adres e-mail lub np. tylko sam e-mail. W taki sposób zaczniesz budować swoją listę kontaktów.

W USA jest takie powiedzenie – „The moneyis in the list“ – czyli, że pieniądze są w liście… ale to tak naprawdę bzdura.

Pieniądze są w relacjach jakie wybudujesz ze swoją listą! Innymi słowy musisz bardzo, ale to bardzo dbać o swoją listę i nigdy nie wysyłaj do niej bezwartościowych śmieci. Dzięki temu Twoja lista będzie na wagę złota i dopiero wtedy będziesz mógł powiedzieć, że pieniądze są w liście.

Nie będę się za bardzo zagłębiać w to, jak powinna być zbudowana skuteczna strona przechwytująca, ponieważ aby Ci dokładnie wszystko wytłumaczyć, to musiałbym stworzyć osobne szkolenia. Kilka wartościowych informacji na ten temat możesz znaleźć w poradniku pt. „Atrakcyjny Email Marketing”.

Istnieją różne techniczne możliwości uruchomienia Newslettera. Ale jeśli chcesz to robić w profesjonalny sposób, to będziesz potrzebować pewnego narzędzia (ja bez tego narzędzia nie wyobrażam sobie mojej pracy). Jest to oczywiście wielokrotny autoresponder, który w Twoim imieniu będzie wysyłać wiadomości do wszystkich subskrybentów.

Jeśli jeszcze nigdy nie słyszałeś o autoresponderze, to nie musisz się tym przejmować.

Ty zajmujesz się tylko zawartością (autoresponder załatwi całą resztę), bo w końcu każdy subskrybent może na końcu maila znaleźć link do wypisania się z listy. To nawet i dobrze, ponieważ nie ma sensu na siłę trzymać ludzi na liście.

W odniesieniu do wyżej wymienionych narzędzi: koniecznie przeczytaj ebooka „Buduj MLM w Internecie” ponieważ znajdziesz tam aktualnie rekomendowane narzędzia i kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć własny system marketingowy.

Jak najlepiej zacząć?

 

Obojętnie, czy zaczniesz pisać krótki kurs e-mail, czy od razu wystartujesz z regularnie wysyłanym Newsletterem – Twoi czytelnicy muszą bez problemu rozpoznać nadrzędny cel Twoich wiadomości:

1. Jaki problem chcesz rozwiązać?

2. Jakie korzyści odniosą Twoi czytelnicy, gdy ten problem zostanie już rozwiązany?

3. Kto w rzeczywistości wysyła ten Newsletter i jakie cechy tej osoby mogą być przydatne dla czytelników – opowiedz swoją własną historię. Ludzie podejmują swoje decyzje pod wpływem emocji i uzasadniają je za pomocą logiki. A więc daj im jedno i drugie.

4. Wysyłaj wartościowe wskazówki, które mogą być od razu wykorzystane w praktyce.

5.Delikatnie zwracaj uwagę na swój niedrogi, lecz wartościowy poradnik (OZK).

 

Kluczem do sukcesu jest dostarczenie Twoim subskrybentom wysokiej jakości informacji, które pomogą im dostać to, czego chcą – bez nadmiernego bombardowania ich Twoimi możliwościami biznesowymi.

Oni muszą Cię najpierw poznać i Ci zaufać, zanim kupią coś od ciebie i zanim podejmą z Tobą współpracę.

Jak powinieneś zwracać się do swoich subskrybentów? Pan, pani, czy po imieniu? To zależy. Moje doświadczenie pokazuje – zwracaj się po imieniu (jeśli używasz na swojej stronie formularza do rejestracji z imieniem). Fajnie, gdy czytelnik ma wrażenie, jakby pisał do niego dobry znajomy i to osobiście.

Podczas pisania wyobraź sobie jakąś konkretną osobę. Możesz wyciągnąć zdjęcie np. znajomego, a jeśli wydaje Ci się to za intymne, to wydrukuj fotkę kogoś z Internetu i natychmiast do niego napisz.

Jako taki miły dodatek, możesz dzięki „Listom do Michała” stworzyć sobie wspomagające źródło dochodów. Zbierz po prostu wszystkie listy, które do tej pory napisałeś, trochę je przerób i dodaj kilka rzeczy, a następnie sprzedawaj w formie poradnika jako Twój produkt OZK.

Pisanie i wysyłanie maili, to jednak jeszcze nie wszystko. Teraz: testuj, optymalizuj i działaj.

Możesz w tym celu wykorzystać swojego prywatnego „szpiega”, który dla Ciebie będzie obserwować Twoich czytelników. On dokładnie sprawdzi, czy Twoje maile są otwierane, ile osób kliknęło w dany link itd., itd. – każdy zaawansowany autoresponder powinien mieć takie statystyki.

Sprawdź na początku współczynnik otwieralności swoich maili. To pokazuje jaki procent Twoich czytelników faktycznie otwiera wiadomości, które im wysyłasz i stanowi ważny wskaźnik Twojej skuteczności.

Możesz zwiększyć powyższy wskaźnik np. poprzez optymalizację tematu wiadomości. Na przykład możesz użyć w temacie imię swojego czytelnika.

Napisz bezpośrednio o korzyściach, tak aby nie miał wyboru i musiał otworzyć Twoją wiadomość: „Czy wiesz Danielu, jak zamienić 10% Twoich czytelników w wiernych Ci klientów?”

 

 

Czytaj Dalej TUTAJ:

Kliknij TUTAJ i Pobierz Poradnik – Marketing Sieciowy PRO >>>

Ponad 100 str. wiedzy o tym jak skutecznie budować Biznes MLM
w Internecie i nie tylko…

 

Marketing Sieciowy Pro

 

xx