(Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>).

 

Marketing Sieciowy w Internecie z Servaq

Marketing Sieciowy w Internecie z Servaq

 

 

5.2 Darmowe metody promocji

Przejdźmy do moich ulubionych metod promocji. Jest to długoterminowa strategia i wymaga trochę czasu zanim całość nabierze rozmachu, ale za to masz wszystko za darmo.

Na początek stwórz stronę internetową dla swoich czytelników, a nie dla wyszukiwarki.

Istnieje wiele trików, które wspomagają pozycjonowane jak np. wpisanie najważniejszych słów kluczowych w kodzie HTML, ale na razie nie zawracaj sobie tym głowy.

Uważaj również na dostawców, którzy obiecują Ci pierwsze miejsce w Google za konkretną cenę. Zanim zamówisz taką usługę należy poprosić o dokładne referencje, które będziesz mógł później sprawdzić.

W kodzie HTML Twojej strony znajdują się tzw. meta tagi np. tytuł, podtytuł i słowa kluczowe, które mają za zadanie szczegółowo opisać Twoją stronę – można dzięki temu trochę poprawić pozycję w Google.

Jednak nie będziemy teraz za bardzo wnikać w szczegóły techniczne, ponieważ uważam, że to na początku nie ma za dużego sensu.

 

Najlepiej będzie, gdy zaczniesz od najprostszych rzeczy:

  • Stopka w każdym mailu: umieść w każdym mailu jaki wysyłasz małą stopkę z krótkim tekstem i linkiem do Twojej strony np. „Zobacz jak pozyskałem 5 nowych współpracowników w zaledwie 1h…”
  • Niewidzialny Marketing: ta metoda działa bardzo dobrze, jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób i uzbroisz się w cierpliwość.

Jest to reklama na forach internetowych. Wyszukaj fora, które pasują tematycznie do Twojego biznesu i załóż sobie konto.

Na początku postaraj się odpowiadać na jak największą ilość pytań. A jeśli nie znasz odpowiedzi, to najpierw dowiedz się a potem przekaż ją dalej – znajdź ludzi z problemami, a następnie rozwiąż te problemy i sprzedaj swoje rozwiązanie.

Pamiętaj tylko, aby nigdy nie reklamować się wprost, ponieważ jest to traktowane jako spam (w taki sposób dużo firm zrujnowało już swoją reputację).

Jeśli np. po około 10-15 wpisach wyrobisz sobie odpowiednią markę, to zapewne nikt nie będzie mieć Ci za złe, że pod koniec swojego wpisu (np. w stopce) podasz następującą wiadomość: „…więcej informacji znajdziesz na moim blogu…”.

Jednak taki wpis musi stanowić jakąś wartość dla czytelnika. Nie może to być coś w tym stylu: „Nowa i rewelacyjna firma MLM, po więcej informacji kliknij tutaj…” Przez takie zachowanie administrator danego forum może Ci bardzo szybko zablokować konto.

Dlatego najlepiej działa niewidzialny marketing, czyli taki marketing, gdzie dostarczasz taką wiedzę, której ludzie chcą i szukają. Nie zawracasz sobie głowy promocją swojej strony. Ona jest pod koniec wpisu np. w stopce.

Dzięki temu możesz zyskać podwójnie:

  1. Pozycjonujesz się na danym forum jako profesjonalista i tworzysz sobie świetne warunki, aby inni forumowicze zaakceptowali Cię jako eksperta.
    .
  2. Twoje wpisy będą indeksowane przez Google, co zwiększy szansę Twojej strony na lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj, że Twoje wypowiedzi będą widniały w Internecie przez nawet kilka lat. Zazwyczaj nie będziesz mieć możliwości, aby je usunąć więc lepiej nie wysyłaj i nie publikuj spamu.

 

  • Napisz artykuł: istnieje wiele darmowych możliwości reklamy w Internecie. Jedną z takich możliwości są właśnie specjalne serwisy, w których możesz opublikować za darmo napisane przez ciebie artykuły. Są to zazwyczaj artykuły z prawami do przedruku, czyli inni internauci mogą wziąć taki artykuł i opublikować np. na swoim blogu. Oczywiście w niezmienionej formie i z Twoim linkiem.

Czy kiedykolwiek publikowałeś już takie artykuły? Jeśli się obawiasz, to nie masz czego. Poczytaj kilka artykułów np. na www.artelis.pl i zapoznaj się z ich budową. Pamiętaj tylko, że zadaniem takiego artykułu jest generowanie ruchu na Twoją stronę.

Artykuł taki powinien spełniać kilka podstawowych warunków.

Przede wszystkim Twoje artykuły powinny być dobre merytorycznie i bogate w słowa kluczowe. Staraj się również sformułować tytuł w formie pytania lub zasygnalizuj jakiś problem, którego rozwiązanie podasz w treści. Dla przykładu:

„Czy wiesz jak budować listę kontaktów w MLM i jak na niej zarabiać?”

Taki artykuł wcale nie musi być za długi. Głównie chodzi o to, aby wzbudzić w czytelniku zainteresowanie. Na początku wskaż jakiś główny problem lub kilka problemów powiązanych z tematem. Później omów ten problem i wskaż możliwość rozwiązania tego problemu. Na końcu artykułu lub w stopce napisz krótkie wezwanie do akcji.

Pomyśl o tym, że Twoje artykuły będą również indeksowane w Google, czyli jeszcze dodatkowo zwiększasz zasięg swojej reklamy.

 

  • Nagraj kilka filmów: czy wiedziałeś, że YouTube to druga największa wyszukiwarka na świecie? Dlatego w ogóle nie ma sensu zawracać sobie głowy jakimś innym serwisem, a już na pewno nie umieszczaj filmów u siebie na serwerze.

W opisie filmu zawsze na początku podaj link do swojej strony (bez www tylko http: np. http://pgrzech.eu/) oraz postaraj się w tytule i opisie dodać kilka słów kluczowych.

Zobacz mój kanał na YouTube: Pomysł Na Biznes w Domu

Pamiętaj, że wartościowe i kontrowersyjne rzeczy będą zwracać uwagę publiczności.

 

  • Media społecznościowe: takie serwisy jak np. Facebook rozwijają się w bardzo szybkim tempie i również potrafią wygenerować bardzo duży oraz darmowy ruch.

Różne firmy, blogerzy oraz inni networkerzy zakładają oficjalne strony swoich produktów, blogów, usług itd. na Facebooku.

Media społecznościowe mogą dać Ci bardzo dużo korzyści, pod warunkiem, że będziesz grać fair i nie będziesz zalewać swoich kontaktów całą masą niechcianych ofert współpracy.

Już na samym początku stwórz dokładny i profesjonalny profil. Im dokładniejszy masz profil, tym ludzie łatwiej Cię odnajdą i większe jest prawdopodobieństwo, że zaproszą Cię do grona swoich znajomych.

Nie zapominaj umieścić swojego zdjęcia. Udowodniono, że profile ze zdjęciem są prawie dwa razy częściej odwiedzane i wzbudzają większe zaufanie niż te bez zdjęcia.

 

Na co powinieneś zwracać uwagę:

1. Bądź cierpliwy…

Jeżeli stawiasz na długoterminowy sukces (a mam taką nadzieję), to szczególnie powinieneś wziąć ten punkt pod uwagę. Większość Network Marketerów chce szybko zdobyć dużą ilość kontaktów.

Chcą wykorzystać je tylko i wyłącznie do interesów i rozsyłają po wszystkich niechciany spam. Ale, aby robić biznes musisz poznać swoich potencjalnych współpracowników, a to wymaga czasu.

2. Bądź kulturalny…

Szczególnie w Internecie, gdzie nie ma prawie żadnych zahamowań, powinieneś uważać na to co piszesz. Jeśli nie zgadzasz się z czyimś zdaniem, to w żadnym wypadku nie krytykuj i nie ubliżaj.

 

Bardzo ważne!

Nie promuj się bezpośrednio i nie zasypuj ludzi niechcianymi ofertami biznesowymi! Wdawaj się w inteligentne dyskusje, a w profilu podawaj link do swojej strony.

Przede wszystkim stwórz sobie stronę (fan page) na Facebooku np. dla swojego bloga, dzięki której będziesz dodatkowo budować listę kontaktów.

 

Pamiętaj!

Zachowaj cierpliwość i czerp przyjemność z tego co robisz. W krótkim czasie stworzysz własny styl i zdobędziesz więcej kontaktów niż możesz to sobie wyobrazić.

Komentarze na Facebooku i blogach: Media społecznościowe to również dobre miejsce do budowania listy kontaktów. Dlatego koniecznie załóż konto na Facebooku i zrób własny fan page.

Mój fan page możesz zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/AkademiaNowoczesnegoMarketingu

 

Teraz poszukaj od 5 do 10 (polecam 10) innych fan page, które muszą być tematycznie zbliżone do Twojego. Następnie zacznij komentować wpisy osób, które są właścicielami tych stron i podawaj przy okazji link do swojego fan page.

Zobaczysz, że ta metoda świetnie działa, ponieważ możesz jednocześnie budować listę fanów oraz listę adresową.

Podobną taktykę zastosuj komentując wpisy na innych blogach, również tematycznie podobnych do Twojego.

Pamiętaj tylko o tym, że Twoje komentarze faktycznie muszą być dobre i dopiero wtedy możesz zostawiać link do swojego bloga lub strony. Najlepiej jak będziesz pierwszym komentującym, aby wszyscy inni widzieli link do Twojej strony.

 

  • Blog Ekspercki: to moja ulubiona metoda budowania listy kontaktów. Taki blog może być jak Twoja prywatna gazeta, której jesteś zarazem redaktorem i wydawcą.

Jeden dobrze skonstruowany artykuł może w przeciągu nawet kilku godzin znaleźć się na czołowym miejscu w Google.

A w każdym artykule możesz mieć linki prowadzące do Twojej strony przechwytującej oraz nawet sam formularz rejestrujący do autorespondra (więcej informacji o blogowaniu i budowaniu listy znajdziesz w bonusowym materiale do tego szkolenia pt. Zostań Blogerem).

 

 

Czytaj Dalej TUTAJ:

Kliknij TUTAJ i Pobierz Poradnik – Marketing Sieciowy PRO >>>

Ponad 100 str. wiedzy o tym jak skutecznie budować Biznes MLM
w Internecie i nie tylko…

 

Marketing Sieciowy Pro