(Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>).

 

Marketing Sieciowy-Pro - generowanie ruchu na strony

 

Magiczne słowo to „Traffic!” Ilość odwiedzin na stronie, jest ściśle powiązana ze sprzedażą i sponsorowaniem nowych osób.

Dwa razy większa liczba czytelników oznacza dwukrotnie większą sprzedaż (oczywiście tylko wtedy, gdy ten ruch będzie wartościowy).

Masz tak naprawdę tylko dwie możliwości, aby przyprowadzić ludzi na swoją stronę lub bloga:

  • Kupowanie reklam (natychmiastowy ruch),
  • Optymalizacja strony lub bloga pod wyszukiwarki (jest to długoterminowa strategia, ale za to darmowa).

5.1 Natychmiastowy ruch

Ogólnie rzecz biorąc każda reklama, która przynosi Ci zyski, jest dobra (skuteczna). Dla przykładu: jeśli wydajesz na swoją reklamę miesięcznie 200zł, a zarabiasz 700zł, to nie jest źle. Możesz zachować taką formę.

Na pewnym etapie swojej działalności powinieneś wykorzystać jednak tzw. dźwignę, którą daje Ci Internet. Chodzi tutaj o sprzedaż powierzchni reklamowej w Internecie (w Twoim przypadku kupno) i to może być np. reklama w Google.

Koncepcja jest bardzo prosta: tworzysz jakieś ogłoszenie i określasz na jakie słowa kluczowe ma się pojawiać w wyszukiwarce.

W momencie, gdy ktoś kliknie w Twoją reklamę i zostanie przeniesiony na Twoją stronę, zaczynają generować się koszty – wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz. W taki sposób masz pełną kontrolę nad swoją kampanią. A im więcej zapłacisz, tym częściej Twoje ogłoszenie będzie się pokazywać w wynikach wyszukiwania.

Najpopularniejszą (na dzień dzisiejszy) tego typu reklamą, jest reklama w:

 

Google AdWords

Jak na razie to właśnie Google przoduje w Polsce oraz na świecie i tym samym jest najpopularniejszym dostawcą reklamy AdWords.

Dlatego ważne jest, aby korzystać z tego systemu poprawnie i nie wyrzucać swoich pieniędzy w błoto. Google oferuje dużo pomocnych informacji podczas zakładania konta oraz później podczas optymalizacji Twojej reklamy. Dokładnie przestudiuj wszystkie informacje, ponieważ dzięki temu zostaniesz sowicie wynagrodzony – otrzymasz dostęp do milionów użytkowników Internetu.

Na tej stronie: http://www.google.pl/adwords/  znajdziesz informacje, które wyjaśnią Ci dokładnie jak masz zacząć.

 

google-adwords

 

Jeśli masz problem, aby dokładnie zrozumieć AdWords, to możesz np. wynająć kogoś do pomocy. Jednak zanim się na coś takiego zdecydujesz i zlecisz jakiejś firmie zrealizowanie Twojej kampanii reklamowej, poproś o referencje, które możesz sam sprawdzić.

Obojętnie jaką drogę wybierzesz, najpierw zapoznaj się (przynajmniej w stopniu podstawowym) z Google AdWords. Będziesz mógł wtedy lepiej zrozumieć poczynania owej firmy i nie dasz się w razie czego oszukać. Polecam Ci jednak, aby zająć się tym tematem osobiście.

 

Reklama na Facebooku

Wskazówki jak uruchomić reklamę znajdziesz na Facebooku. Jeśli chciałbyś stworzyć nową kampanię reklamową, to zapoznaj się dokładnie z instrukcją obsługi.

 

Facebook-Marketing

 

Dwa główne komponenty skutecznej reklamy na Facebooku to:

1.Określenie grupy docelowej,
2. Zdjęcie.

 

Grupa docelowa

Jeśli chodzi o grupę docelową, to jest to najważniejszy element skutecznej kampanii. Wybór grupy docelowej, to nic innego, jak określenie grupy ludzi, którzy mają zobaczyć Twoją reklamę.

Najlepiej zacznij od określenia swojej grupy w taki sposób, aby jak najmocniej ją zawęzić. Będziesz mieć wtedy pewność, że reklama zacznie się wyświetlać właściwej grupie ludzi (osoby, które są zainteresowane i mogą sobie pozwolić na kupno Twojego produktu lub usługi).

Skoncentruj się na odpowiednich słowach kluczowych, nawet jeśli ich objętość jest dosyć mała.

Zanim udostępnisz swoją reklamę dla całej grupy demograficznej, odczekaj kilka dni na reakcję i ewentualnie rozwiń słowa kluczowe.

Rozpocznij małymi krokami, ale przede wszystkim testuj, tak, aby po sprawdzeniu wyników można było dalej rozwijać swoją kampanię.

Pamiętaj również, aby dokładnie ustalić swój budżet.

Bez zdefiniowanej grupy docelowej i ustalonego budżetu, nie masz szans na Facebooku.

 

Zdjęcie

Jest to również bardzo ważny element Twojej kampanii.

W ostateczności to właśnie zdjęcie zadecyduje, czy Twoja reklama będzie skuteczna, czy nie.

Zdjęcie musi wzbudzać zainteresowanie. Większość osób na Facebooku poświęca zdecydowanie więcej czasu na konwersacje niż na przeszukiwanie ofert. Dlatego zdjęcie musi się wyróżniać z tłumu.

Używaj zdjęć o wysokim kontraście, szokujących, niekonwencjonalnych, seksownych grafik oraz kreatywnych pomysłów.

Tak wzbudzisz zaciekawienie.

Natomiast tytuł i tekst musi w skrócie wyjaśnić o czym tak naprawdę jest Twoja strona.

Tak więc, zdjęcie ma przyciągać uwagę, a temat i krótki opis zachęcać do uzyskania większej ilości informacji oraz spowodować większy ruch na Twoją stronę.

Staraj się zmieniać zdjęcia swoich reklam przynajmniej co 2 lub 3 tygodnie. Każda publiczność ma po pewnym czasie dosyć oglądania na okrągło tej samej fotki.

Stworzenie reklamy na Facebooku może zająć Ci trochę więcej czasu niż w Google AdWodrs, ponieważ ten system jest mniej pasywny. Ale duży ruch na Twoich stronach, który możesz tutaj wygenerować rekompensuje całą pracę.

Facebook jest dobrym narzędziem, zarówno do płatnej jak i darmowej reklamy. Już dziś stał się potężną siłą napędową w marketingu online.

Jeśli będziesz musiał kiedykolwiek wybierać między płatną reklamą na Facebooku, a w Google AdWords, to polecam Ci wybrać Facebooka.

 

Reklama AdTaili

Jest to bardzo łatwy i tani sposób, aby tłoczyć ruch na Twoją listę kontaktów.

 

reklama-adtaily

 

Wystarczy, że wejdziesz na www.adtaily.pl i w górnym prawym rogu klikniesz „Dla Reklamodawców”. Następnie w polu poniżej wpisz temat, który Cię interesuje (w zależności od Twojej niszy). Wtedy pojawią się propozycje serwisów, na których możesz się reklamować oraz ceny.

Jest to bardzo tani sposób, ponieważ możesz kupić reklamę nawet poniżej 0.50zł za dzień. Wszystko zależy od ilości odwiedzin danego serwisu.

Moja rada!

Wybieraj serwisy, które mają wysoko ustawione banery…

 

 

Czytaj Dalej TUTAJ:

Kliknij TUTAJ i Pobierz Poradnik – Marketing Sieciowy PRO >>>

Ponad 100 str. wiedzy o tym jak skutecznie budować Biznes MLM
w Internecie i nie tylko…
 

 

Marketing Sieciowy Pro