Prezentacja Biznesu MLM w Intenrecie(Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>).

To, co Ci teraz pragnę opowiedzieć, było już powtarzane chyba setki razy.

Osobiście czytałem o tym nawet w 3 lub 4 książkach, ale warto o tym wspomnieć ponownie, ponieważ to uświadomi Ci jedną bardzo ważną rzecz i pomoże zrozumieć całość.

McDonald’s to miliardowy biznes, który w USA jest często prowadzony przez uczniów szkół średnich. Jest to możliwe, ponieważ posiadają oni prosty w duplikacji system.

Istnieją tylko trzy obszary, które pracownicy McDonald’s muszą obsłużyć
(przynajmniej w USA):

 1. Przyjąć zamówienie.
 2. Zrealizować zamówienie.
 3. Nauczyć nowych współpracowników jak przyjmować
  i realizować zamówienia.

System robi całą resztę. Współpracownicy muszą tylko wcisnąć przycisk, który włącza i wyłącza mikrofalę, frytkownicę i kasę.

Dlatego też McDonald’s odnosi takie sukcesy.

Wysoki poziom i prostota duplikacji doprowadziły do tego, że ludzie dokładnie wiedzą, co dostaną po złożeniu zamówienia. I to jest właśnie prawdziwy produkt McDonalda.

To nie są hamburgery – zresztą prawie każdy hamburger domowej roboty smakuje lepiej i jest o wiele zdrowszy. To szybkość i jakość obsługi oraz atmosfera decydują o wszystkim. Idziesz do McDonald’s, ponieważ dokładnie wiesz czego się spodziewać.

Twój biznes MLM powinien funkcjonować dokładnie w taki sam sposób. Jedyna rzecz, której zazwyczaj niestety brakuje, to profesjonalny i kompletny system marketingowy.

 

System…

System ten jest polecany przez najlepszych liderów w Stanach Zjednoczonych i prawie na całym świecie. Tysiące osób pracuje według jego reguł.

Należy pamiętać, że marketing sieciowy to model biznesu, który ma w określonych odstępach czasu wypracować Ci konkretny kapitał i wartości.

Ale mój sponsor zarabia sześciocyfrowe sumy, a jest dopiero od 10 miesięcy w mojej firmie!” – powiadasz…

Szczerze, to prawda wygląda zupełnie inaczej. Te 10 miesięcy to jest tylko informacja, która została podana do wiadomości publicznej. Być może kilka lat wstecz pracował u konkurencji albo zdobywał umiejętności marketingowe i kontakty w jakiejś innej branży? Nie ma znaczenia tak naprawdę co sprzedaje Twoja firma.

Obojętnie co za tym stoi – najlepsi networkerzy odrobili swoje zadanie domowe i stali się tym, kim musieli się stać, aby odnieść sukces – mianowicie ekspertami.

Wielokrotnie sprawdzony system finansowania Twojego biznesu, przebiega w kilku etapach, w których możliwość biznesowa pokazuje się dopiero na samym końcu, a nie na początku.

 • Krok 1. Potrzebujesz niedrogiego produktu (poniżej 50 zł), którego będziesz często sprzedawać. Ten produkt będzie finansować np. koszty reklamy i będzie budować Twoją listę kontaktów – tzw. „OZK” czyli Oferta Zwrotu Kosztów. Sprzedaż tego produktu prowadzi do kroku 2 i/lub od razu do kroku 3.
 • Krok 2. To jest produkt, który kosztuje około 100 zł i za pomocą którego możesz finansować swoje miesięczne koszty związane z biznesem. To może być już jakieś bardziej rozbudowane szkolenie np. w formie wideo albo gotowy system marketingowy, który pomaga w budowie biznesu. Krok drugi sprzedaje krok trzeci.
 • Krok 3. To sprzedaż Twoich możliwości biznesowych, które dają długoterminowy pasywny dochód. Jako zdecydowany networker zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoja struktura może uczynić Cię bogatym. Według motta: „biedni ludzie szukają pracy, a bogaci budują sieci, a… siła Twojej sieci decyduje o stanie Twojego konta!”

Tylko w tej kolejności będziesz wstanie sfinansować swój biznes. A jeśli zaczniesz od 3 kroku, to wpadniesz w pułapkę kosztów i będziesz zmuszony, aby zawiesić buty na kołku – wiem coś o tym, ponieważ byłem w podobnej sytuacji (i to kilka razy).

Sprzedaż OZK to często krytyczne i brakujące ogniwo w dzisiejszym marketingu sieciowym. Dzięki temu generujesz gotówkę, która sfinansuje rozwój Twojego biznesu – dopóki nie zapewnisz sobie pasywnego dochodu.

Taki wielopoziomowy model finansowania faktycznie jest stosowany w najróżniejszych branżach (nie tylko w marketingu sieciowym).

Prosty przykład: chodzisz może do kina?

Zastanów się jak dzisiaj wygląda kino? Co tak naprawdę nakręca sprzedaż? Może zauważyłeś już, że porcja popcornu czy frytek są czasami droższe od ceny samego biletu. A więc co dla takiego kina najlepiej się opłaca?

A jak to wygląda, gdy kupujesz na przykład maszynkę do golenia?

Sama maszynka droga nie jest, natomiast dodatkowe koszty, jakimi są ostrza do maszynki już trochę kosztują. Ale o tym nikt w reklamie już nie wspomina.

Gdy próbujesz sprzedać swoje możliwości biznesowe jako pierwszy i jedyny produkt, to wygląda to podobnie jak kino z popcornem, ale bez filmu albo jak drogeria z żyletkami, ale niestety bez maszynki do golenia – nie tędy droga!

 

Cztery najważniejsze filary biznesu…

Najwięksi liderzy pracują z modelem biznesu, który opiera się na 4 filarach:

 • Generowanie wartościowego ruchu na stronę WWW

Marketing-Sieciowy-Pro-cz.4To wymaga masywnych offlinowych i/lub onlinowych zabiegów marketingowych, które są skierowane do Twojej grupy docelowej.

Wysoko wykwalifikowane kontakty, to tak naprawdę Twój największy kapitał biznesowy.

Zdobyć je, a co najważniejsze – zatrzymać (punkt nr 2), zadecyduje o tym, czy Twój system zadziała. Dlatego powiem Ci o tym trochę więcej w rozdziale 5.

 

 • Lejek sprzedażowy

Marketing-Sieciowy-Pro-Tunel-SprzedażowyTen system posiada kilkanaście funkcji…

Przede wszystkim zwraca na siebie uwagę i zyskuje na czasie. Dzięki temu możesz oferować swoim subskrybentom wartościowe informacje, które oczywiście dadzą im jakieś konkretne rezultaty.

Właśnie dlatego Twoi subskrybenci pozostaną dłużej na Twojej liście, czyli w lejku sprzedażowym. To jest bardzo ważne, aby wszystkie elementy działały za pomocą nowoczesnej technologii i do tego samodzielnie, bez Twojej osobistej ingerencji.

Najlepszym narzędziem tego typu jest wielokrotny autoresponder (więcej o autoresponderze przeczytasz w rozdziale 6 lub tutaj…).

 

 • Kasa

Marketing-Sieciowy-Pro-ZarabianieTo jest system (online lub offline), który przyjmuje oraz przetwarza zamówienia, generuje gotówkę za Twój produkt i zapewnia Ci klientów 24h na dobę.

Pieniądze ze sprzedaży pozwolą Ci sfinansować np. Twoją reklamę lub miesięczne koszty związane z biznesem MLM.

W moim przypadku taką kasą jest np. System SERVAQ.

 

 

 • Produkt informacyjny (OZK)

Marketing Sieciowy ProTo produkt, który sprzedaje Twój system.

Powinien być ściśle powiązany z Twoim pomysłem na biznes.

Właśnie ten produkt będzie w ostateczności sprzedawać Twoje możliwości biznesowe albo inaczej mówiąc, będzie przekonywać Twoich klientów, aby sami się sprzedali (czyli dołączyli do Twojego zespołu).

 

 

 

W tym całym procesie Twoją rolą jest, aby generować ruch do tej maszyny i budować pozytywne relacje z Twoimi potencjalnymi klientami oraz współpracownikami. A system będzie sprzedawać i edukować Twoje kontakty za ciebie.

 

No dobrze, teraz gdy poznałeś już 4 najważniejsze filary biznesu, przejdźmy do kolejnych marketingowych taktyk. Te metody sprawią, że osoby z Twojej listy będą chętnie kupować Twoje produkty i/lub usługi.

Mówimy tutaj o sile przekonania. I to jest główne zadanie tego systemu, aby na każdym z kolejnych etapów zachęcić Twoich subskrybentów do zrobienia następnego kroku.

Amatorzy na siłę chcą sprzedać swoje produkty rodzinie, znajomym oraz obcym ludziom. Profesjonaliści natomiast, sprzedają rozwiązanie i swoje kompetencje tym, którzy tego bardzo chcą, a czasami nawet pożądają.

W gruncie rzeczy jest to biznes, w którym musisz dużo pracować z ludźmi. A im więcej dowiesz się o ich zachowaniach, codziennych nawykach, pragnieniach i reakcjach, tym większy osiągniesz sukces.

Oto kilka podstawowych zasad, których powinieneś przestrzegać, szczególnie jeśli chcesz przekazać swoją ofertę w inny niż tradycyjny sposób.

Większość osób jest leniwa. Chcą dostać wszystko taniej, lepiej, szybciej i prościej. Właściwie, to często najbogatsi ludzie zaliczają się do największych leni. W moim przypadku to właśnie lenistwo i niechęć do pracy na etacie sprawiły, że byłem zmuszony szukać lepszych, szybszych i efektywniejszych metod, aby zarabiać pieniądze. Co za ironia, prawda?

Gdy już zostaniesz prawdziwym liderem i ekspertem, to bez najmniejszego wysiłku zaczniesz przyciągać do siebie nowych współpracowników.

Dlatego ten poradnik promuje zdolności przywódcze, wiedzę, doświadczenie i oczywiście rozwiązanie, zamiast możliwości biznesowych.

Czy widziałeś kiedyś eksperta, który reklamuje w swojej branży własne możliwości biznesowe? Oczywiście, że nie.

Ponieważ on dzięki marce eksperta przyciąga do swojego biznesu bardzo dużo nowych współpracowników.

Liderzy robią właściwie tylko te trzy rzeczy:

 1. Sprzedają ogólne informacje – „jak to się robi”,
 2. Promują produkty zamiast swojej firmy MLM,
 3. Oferują różne kursy szkoleniowe (darmowe i płatne).

A dlaczego?

W taki sposób przyciągają do siebie potencjalnych współpracowników – bezstresowo i bez uważania ich za konkurencję. Oni po prostu tutaj są, aby pomóc każdemu, kto tego potrzebuje lub o to poprosi.

To zbiera w całość większość problemów marketingowych, które mają osoby działające w tej branży. Grubo ponad 90% wszystkich networkerów sprzedaje swoje produkty albo możliwości biznesowe, a ludzie tak naprawdę tego nie szukają i nie potrzebują.

Większość osób nienawidzi, gdy starasz się im coś sprzedać, ale za to bardzo dużo osób wręcz uwielbia z własnej woli robić zakupy.

Jednak jeśli nie jesteś profesjonalnym sprzedawcą, to nie dasz rady sprzedać swoich produktów nawet osobie, która jest chętna aby je kupić.

A więc, mamy tutaj całą branżę Network Marketingu, w której ludzie nie potrafią dobrze sprzedawać. A, których uczy się, aby wyszli na ulicę i sprzedawali złe produkty ludziom, którzy już od samego początku nie znoszą Cię za to, że chcesz im coś sprzedać.

To czyste szaleństwo, ale nikt tego nie kwestionował, ponieważ nikt nie znał innych metod. Oni wierzą w to, że muszą pracować ciężej, inwestować więcej pieniędzy w reklamę i być lepszym sprzedawcą. I to jest dokładnie to, co wtedy następuje…

…Jedyne osoby, które zarabiają w tej branży, to zatwardziali pracoholicy, którzy potrzebowali kilkunastu lat, aby nauczyć się skutecznie sponsorować.

Nie chodzi jednak o to, aby pracować ciężko i być bogatym, bo świat byłby wtedy pełen ciężko pracujących robotników spędzających wakacje na plaży w Dubaju. Tak naprawdę to chodzi o to, aby pracować mądrze.

Wiedza wykorzystana w praktyce, robi tą różnicę!

A więc, ustalmy teraz podstawowe zasady, aby zobaczyć co powinieneś zrobić:

 • Po pierwsze: Nie znosisz, gdy ktoś próbuje coś Ci sprzedać. Chyba, że to był Twój pomysł i chcesz to kupić.
 • Po drugie: Jeśli nie jesteś dobrym sprzedawcą, to trudno będzie Ci cokolwiek sprzedać.
 • Po trzecie: Twoje produkty i usługi, to tak naprawdę rzeczy, których Twoi potencjalni klienci i współpracownicy zazwyczaj nie potrzebują lub nie wiedzą, że tego potrzebują.

Co robić?

Świetnie odpowiedział na to pytanie Perry Marshall:

„Nikt kto kupił wiertło nie chciał mieć wiertła. On chciał mieć dziurę. Dlatego też, jeżeli chcesz sprzedać wiertło, powinieneś reklamować informacje na temat robienia dziur, a NIE na temat wierteł”

A więc, jeśli chcesz sprzedać wiertło, które jest odpowiednikiem Twojego biznesu, to co musisz teraz zrobić? Biegać od domu do domu z torbą pełną produktów, wydawać setki na reklamę i krzyczeć, że Twoja firma jest najlepsza na rynku? Że plan marketingowy jest niepowtarzalny, a produkty są najtańsze i możliwie najwyższej jakości?

Oczywiście, że Nie!

Ludzie nie chcą Twoich produktów ani Twojej firmy. Zastanów się. Czy czekałeś całe swoje życie, aby zostać współpracownikiem firmy XYZ? Myślę, że nie. Chcesz być niezależny finansowo? Chcesz zarabiać duże pieniądze? To traktuj swoją firmę, jak narzędzie, jak pojazd, który ma Cię dowieść do celu i nic więcej.

Jeśli chcesz wybudować dużą strukturę i chcesz zarabiać konkretne pieniądze w tym biznesie, to musisz przestać wydawać bezsensownie pieniądze i wychwalać swój biznes w niebogłosy.

Dużo osób ponosi porażkę, ponieważ brakuje im właśnie pieniędzy, które stracili na bezsensowną reklamę swoich produktów i biznesu – zamiast np. promować OZK, które od razu generuje zyski (ale uwaga: prawdziwego i długoterminowego pasywnego dochodu nie osiągniesz poprzez sprzedaż OZK).

Głównie chodzi tutaj o to, aby wyszkolić przyszłych liderów i wybudować sobie bazę kontaktów dla Twojego biznesu. Na tym powinieneś się skoncentrować.

Sprzedaż poradnika (OZK) pokrywającego miesięczne koszty biznesu, powinno funkcjonować automatycznie. Podobnie jak kupowanie reklamy, tylko z tą różnicą, że teraz to ludzie płacą Ci, aby znaleźć się na Twojej liście kontaktów.

Zawartość OZK powinna wspomagać Twój główny cel rozbudowy biznesu MLM – kształcenia liderów i zdobywania nowych klientów na ciepłym rynku.

No dobra. A teraz powróćmy do naszego cytatu. Czego ludzie naprawdę pragną? Dziury w ścianie, czyli rozwiązania. Twoje drogie wiertło (możliwości biznesowe) na pewno potrafi wywiercić dziurę, ale ludzie nie chcą kupić Twojego wiertła. Oni nienawidzą gdy chcesz im coś sprzedać, a poza tym nie mają pewności, że Twoje wiertło faktycznie zadziała – do tej pory jeszcze żadnego nie udało się im skutecznie wykorzystać.

A więc, jeśli sprzedaż wiertła sprawia tak dużo problemów, to co powinieneś sprzedawać, aby od razu generować zyski?

A co powiesz na tanie informacje, które opisują jak skutecznie i szybko wiercić dziury w ścianie?

Jeśli Twoje kontakty faktycznie będą chciały wiedzieć jak wiercić dziury, to zapewne wydadzą kilka złotych, aby odkryć jak to zrobić. Zgadzasz się ze mną?

Stwórz zatem krótki poradnik, w którym opowiadasz jak szybko i łatwo jest wiercić dziury. Dodatkowo Twój tani poradnik będzie w subtelny sposób rekomendować, że najlepszą metodą na szybkie wywiercenie dziury jest użycie Twojego wiertła.

Zauważ, że w tym momencie wycofujesz się ze sceny. Teraz wszystko kręci się tylko wokół Twojego potencjalnego współpracownika oraz Twojego poradnika, który rekomenduje użycie wiertła, aby łatwo i szybko wiercić dziury.

Co może teraz zrobić Twój potencjalny współpracownik?

Zapewne powie coś takiego: 

Potrzebuje wiertła i chyba już wiem, kto takie wiertło posiada. Pójdę do niego i sobie je kupię, przecież on dał mi już tyle wartościowych informacji.”

Musisz pokierować swoje kontakty w taki sposób, aby same mogły sprzedać Twoje produkty albo możliwości biznesowe… oni muszą po prostu tylko w to uwierzyć, że był to ich pomysł.

Ta strategia polega na sprzedaży niedrogiego produktu, ale wartościowego, który pokrywa koszty związane z Twoim biznesem. A produkty Twojej firmy i możliwości biznesowe oferujesz dopiero na drugim etapie.

To jest klucz do Twojego sukcesu. Ta strategia pozwoli Ci wytrwać w tym biznesie i działać dalej – dopóki nie zobaczysz pierwszych owoców swojej pracy w MLM.

Sprzedaż Twojego produktu informacyjnego (OZK) znacznie zwiększy grubość Twojego portfela. Te pieniądze są niezbędne do dalszego rozwoju. Możesz np. sfinansować swoją reklamę w Google AdWords albo pokryć miesięczne koszty związanie z kupnem produktów Twojej firmy itp.

Zredukujesz swoje koszty do zera, a jeśli stworzysz naprawdę wartościowy poradnik i nauczysz się go sprzedawać, to nawet możesz nieźle na tym zarobić. To jest bardzo istotne, jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że ponad 90% kontaktów z Twojej listy nigdy nie przyłączy się do Twojego biznesu.

A to oznacza, że tracisz bardzo dużo pieniędzy, jeśli nie będziesz oferować dodatkowo np. produktów z programów partnerskich albo jeszcze lepiej własnego produktu OZK.

Dużo łatwiej i szybciej zasponsorujesz zadowolonego klienta niż jakąś obcą Ci osobę. Dlatego nie sprzedawaj swoich możliwości biznesowych już na pierwszym spotkaniu. Oferuj niedrogi i wartościowy produkt, który daje jakieś konkretne rozwiązanie.

Wtedy zaprzyjaźniasz się i budujesz pozytywne relacje. Pokazujesz swoim klientom, jak zarabiać w tej branży pieniądze, wykorzystując prawdziwy marketing – a nie za pomocą ulotek, czy listy składającej się z Twojej rodziny i znajomych. Dzięki temu zdobywasz coraz większe zaufanie.

Pozycjonujesz się na eksperta, a nie na domokrążcę. Dzięki temu buduje się zaufanie i szacunek do Twojej osoby, ponieważ oferujesz znacznie więcej niż jakieś tam kolejne możliwości biznesowe. Oferujesz rozwiązanie, system i swoją pomoc. Dzięki temu stajesz się ekspertem i liderem z prawdziwego zdarzenia.

Otrzymujesz możliwość trenowania i szkolenia swoich potencjalnych współpracowników, którzy w przyszłości mogą dołączyć do Twojego biznesu – zamiast wciskać im jakąś euforię, która i tak utrzymuje się przez krótki okres czasu.

Zatem dlaczego nie sprzedawać produktu, który pomoże innym stać się lepszym dystrybutorem i to od samego początku?

To jest właśnie mądry i przemyślany sposób budowania Biznesu MLM w XXI wieku.

Dokładnie w taki sposób działają ludzie sukcesu. Bo chyba nie myślałeś, że eksperci dzwonią po swoich znajomych (których to i tak zazwyczaj nie interesuje) i zapraszają ich na jakieś domowe prezentacje?

Jeszcze raz. Najlepszy i najszybszy sposób budowy Biznesu MLM w XXI wieku to:

Sprzedanie na początku wartościowego poradnika (OZK), a dopiero później pokazanie swoich możliwości biznesowych”

Liderzy sprzedają różne książki, szkolenia, płyty DVD, nagrania audio, wideo i to 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Zarabiają na płytach, ebookach, prenumeratach…

A swoje możliwości biznesowe oferują dopiero na samym końcu, ponieważ oni dokładnie wiedzą, że budowa struktury dystrybutorów wymaga czasu i zaangażowania.

Korzystają z systemu OZK, aby od razu generować zyski. A to oznacza, że mogą sobie pozwolić na nieograniczoną reklamę – dzięki temu w nieskończoność zdobywają nowe kontakty i sponsorują więcej osób.

Najlepsi liderzy sprzedają wszystko oprócz swojego biznesu MLM. Dla przykładu: do dzisiaj nie mam zielonego pojęcia z jaką firmą współpracuje Mike Dillard.

Szybkie pieniądze pomagają im w finansowaniu ich biznesu i jednocześnie w budowie ogromniej listy kontaktów w konkretnej grupie docelowej – innych networkerów.

Pomyśl teraz o sobie i zastanów się – jak długo trwało zanim osiągnąłeś miesięczny dochód rzędu np. 600 zł ze swojej struktury? Dużo szybciej osiągniesz ten pułap zarobków sprzedając swoje produkty informacyjne. Ponieważ o wiele łatwiej zasponsorować zadowolonego klienta niż zupełnie obcą Ci osobę (lista klientów to tak naprawdę złoto Internetu).

Przestań biegać ze swoim biznesem od drzwi do drzwi i nie zasypuj maili innych networkerów ofertami, ponieważ ich to i tak nie interesuje. Zresztą oni już mają swój biznes MLM, z którym sobie w większości przypadków nie radzą.

Wystartuj lepiej z produktem „tak to działa”, który prowadzi do rozwiązania ich problemów. Dopiero po tym podsyłaj delikatnie swoje możliwości biznesowe jako ostateczne rozwiązanie albo wykorzystaj po prostu ten produkt do budowania pozytywnych relacji.

Nawet jeśli ktoś nie podejmie z Tobą współpracy, to i tak dla obu stron powstaje sytuacja Win-Win. Ty zarabiasz na sprzedaży swojego poradnika, a Twoi czytelnicy otrzymują wartościowe i pomocne informacje, które mogą od razu wykorzystać w praktyce.

Ja wykorzystuję mój w pełny zautomatyzowany system OZK, aby zbierać nowe kontakty (również poprzez reklamy), zdobywać ich uwagę za pomocą interesujących stron i generować natychmiastowy dochód ze sprzedaży moich produktów. W taki sposób system ten wykonuje za mnie dziennie setki prezentacji. Nawet gdy jestem na urlopie albo smacznie śpię. A to wszystko kosztuje mnie tak naprawdę grosze!

A tak z drugiej strony. Ile prezentacji biznesowych jesteś wstanie wykonać w ciągu jednego dnia w „realu”? 1, 3, 6? Ile cię to kosztuje? 40, 70 zł od osoby plus Twój cenny czas?

A może robisz to tak jak sponsor mojego kolegi – drukujesz kilkanaście tysięcy ulotek z krótką informacją o Twoim biznesie i rozwozisz je przez cały miesiąc po okolicy, aby na końcu dostać tylko jedną odpowiedź?

Dlatego przestań działać w tradycyjny oraz nie przemyślany sposób i wybierz lepszą – nowoczesną drogę!

 

 

Czytaj Dalej TUTAJ:

Kliknij TUTAJ i Pobierz Poradnik – Marketing Sieciowy PRO >>>

Ponad 100 str. wiedzy o tym jak skutecznie budować Biznes MLM
w Internecie i nie tylko…

 

Marketing Sieciowy Pro