biznes marketing sieciowy w internecie(Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>).

Podstawowym założeniem w marketingu sieciowym jest wykształcenie nowych liderów, którzy potrafią sprzedawać produkty, czyli zdobywać całe tłumy zadowolonych klientów oraz współpracowników.

To są profesjonaliści, z którymi będziesz mógł skutecznie budować swój biznes.

Chcę być z Tobą uczciwy…

…ten poradnik nie zadecyduje o tym, czy odniesiesz sukces, czy nie. Wierzyć, że coś z zewnątrz, poza Tobą samym zapewni Ci sukces jest ogromnym błędem i tylko amatorzy myślą w ten sposób.

Natomiast to, co może zrobić ten poradnik dla ciebie, to dać Ci możliwość osiągnięcia sukcesu w nieco łatwiejszy i szybszy sposób (poprzez zastosowanie odpowiednich strategii i metod działania).

Większość networkerów można porównać np. z mechanikiem amatorem. Z jednym wyjątkiem: jeśli taki mechanik nie potrafi naprawić samochodu, to wraca do warsztatu, aby wypróbować inne narzędzia.

A jeśli one również nie zadziałają, to wraca po raz kolejny, itd., itd.

Podobnie jak w przypadku próbowania i testowania na okrągło coraz to nowych możliwości biznesowych.

Gdyby tylko ludzie potrafili to zrozumieć, że tutaj tak naprawdę chodzi o umiejętności poszczególnych osób, które używają konkretnych narzędzi, a nie o plan marketingowy czy produkty.

Nowe możliwości biznesowe rosną w dzisiejszych czasach jak grzyby po deszczu.

Co rusz powstaje jakaś nowa „super bomba”. I od razu moją skrzynkę email zasypują setki wiadomości od osób, które tego nie rozumieją i dziwią się, dlaczego nikt nie podziela ich entuzjazmu i nie podejmuje z nimi współpracy.

Jedyna droga, która pozwoli Ci do czegoś dojść w tej branży to awansowanie na lidera, który potrafi przyciągać do siebie całe tłumy nowych współpracowników. A sam fakt, że podpisałeś umowę z firmą, która powstała dosłownie dwa dni temu, na pewno nie kwalifikuje Cię do tego aby zostać liderem.

Musisz zrozumieć, że w branży MLM chodzi głównie o marketing!

A jeśli będziesz robić ten biznes w odpowiedni sposób, to wcale nie będziesz musiał „sprzedawać.”

Jeśli będziesz budować ten biznes w odpowiedni sposób, to nawet nie będziesz musiał pytać ludzi, czy chcą z Tobą współpracować – oni sami będą Cię pytać o Twoje możliwości biznesowe!

Jeśli będziesz budować ten biznes w odpowiedni sposób, to nie będziesz musiał pisać żadnych ogłoszeń, typu „Praca w Domu.”

Jeśli będziesz robić ten biznes w odpowiedni sposób, to inni będą Ci nawet płacić za możliwość podjęcia z Tobą współpracy.

Jeśli będziesz budować ten biznes w odpowiedni sposób, to każdy będzie mógł duplikować Twój sukces (jeśli oczywiście będzie działać).

Problem tkwi w tym, że dużo osób zabiera się do budowy MLM w niewłaściwy sposób – nikt im jeszcze nie pokazał, jak mają skutecznie promować siebie oraz swój biznes.

Robić listy kontaktów na setki osób i dzwonić do każdej z osobna? Nie, dzięki.

Wolę w tym czasie czytać książki, ponieważ lepiej czuję się w roli prawdziwego studenta marketingu.

Dzięki temu moje rozwiązanie sprzedaje mój produkt, zapełnia mi listę i zapewnia całą rzeszę nowych kontaktów i to nawet nie na mój koszt.

Czy uważasz, że to brzmi atrakcyjnie? Tak myślałem 🙂

Dlatego nie rób złej reklamy i przestań narzucać swój biznes cioci, która i tak ma to w nosie.

 

Z pewnością nieraz w przeszłości pytałeś swojego sponsora, jak masz budować swój biznes… i otrzymywałeś podobną – do poniżej przedstawionej – odpowiedź:

Na początku opowiada Ci swoją historię i wtedy każe Ci zrobić listę na 50 – 100 kontaktów, zaczynając od Twojego lekarza, doradcy finansowego, a kończąc na nauczycielu z liceum.

„Jeśli masz dobry produkt, to spróbuj przynajmniej pozyskać kilku nowych klientów. Zagadaj ich w odpowiedni sposób – z pasją i na luzie – bądź wiarygodny i opowiedz najlepiej o swoich doświadczeniach. Następnie trzeba wydać trochę pieniędzy na materiały reklamowe i zadbać o nowe kontakty…”

Początkujące osoby potrzebują minimum od 4 miesięcy do kilku lat, aby stać się prawdziwym liderem i dowiedzieć się, jak skutecznie sponsorować nowe osoby oraz budować ogromne struktury.

To może zadziałać, ale te metody nie są efektywne. To nie jest mądry sposób budowy biznesu – używanie wszystkich mięśni oprócz mózgu… złe podejście spowodowane brakiem lepszych opcji.

W tym biznesie musisz budować sieci. Rozmawiać przez telefon, maila albo na skypie, poznawać ludzi i budować relacje – a ten proces jest napędzany tak naprawdę przez Atrakcyjny Marketing.

Jeśli myślisz, że możesz wybudować dobrze prosperujący biznes bez jakiegokolwiek kontaktu z ludźmi, bez budowania pozytywnych relacji, to jesteś w dużym błędzie.

Musisz wyjść na zewnątrz i się pokazać. A Internet to super narzędzie do przekazywania Twojej wiedzy.

 

Ten poradnik pomoże Ci dotrzeć do większego grona potencjalnych współpracowników. I to w taki sposób, że ludzie sami będą Cię prosić o możliwość prezentacji biznesowej, a nawet będą Ci za to płacić.

Uważam, że (przynajmniej na początku) trzeba poświęcić trochę czasu oraz trzeba trochę popracować strategicznie i przede wszystkim mądrze, aby zbudować swój biznes.

Zawsze szukałem tego czegoś, co spowoduje, że będę przyciągać do siebie odpowiednich ludzi.

Kluczem do skutecznego marketingu jest promowanie i sprzedawanie aktualnego rozwiązania oraz systemu, zamiast możliwości biznesowych Twojej firmy.

Widzisz, większość osób woli tylko się uczyć, jak coś robić, zamiast samemu wziąć się do pracy i działać.

Mam pytanie. Która z poniżej przedstawionych reklam wzbudza Twoje zainteresowanie?

 1. „Właśnie wchodzi na rynek nowa i rewolucyjna firma XYZ. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak w 3 miesiące zarabiać już 5-cyfrowe sumy, to napisz mi na adres…” 9
  0
 2. „Jak 24-letni chłopak z małego miasteczka z budżetem 100zł na starcie wybudował biznes bez wychodzenia z domu, który daje mu około 4000zł miesięcznie? Zobacz jak to może zadziałać również i w Twoim przypadku…”

Jeśli bardziej do Ciebie przemawia reklama b, to jesteś na dobrej drodze. Jest ona bardziej wiarygodna i uniwersalna.

 

To nie jest prawdziwa reklama, ale faktem jest, że nikogo nie wyklucza. Jest pomocna i daje nadzieję, a więc na 100% uzyska więcej pozytywnych odpowiedzi.

Dlatego oferuj swojemu potencjalnemu współpracownikowi wartościowe informacje, które pomogą mu szybciej osiągnąć jego cele (dzięki temu jego życie stanie się łatwiejsze) – zamiast np. wciskać mu jakieś możliwości biznesowe i produkty Twojej firmy.

W ten sposób automatycznie staniesz się atrakcyjniejszy i zaczniesz wyróżniać się z tłumu. Będziesz stopniowo przyciągać coraz więcej chętnych do współpracy osób.

Staniesz na pozycji jako Trener MLM (prawdziwy lider), który oferuje każdemu, kto z nim współpracuje swoją wartość i wiedzę.

A więc, która droga jest tak naprawdę lepsza, aby wybudować dobrze prosperujący biznes?

Co jest sekretem takich liderów jak np. Mike Dillard?

Jak udało mu się w zaledwie 3 miesiące zdobyć niezależność finansową, skoro przez ostatnich 5 lat nie był wstanie niczego osiągnąć?

 

Co takiego zrobił Mike Dillard?

 • Na pewnym etapie swojego życia Mike zaczął traktować marketing sieciowy jak prawdziwą pracę, a nie kolejne hobby. Został zatrudniony, a jego biznes był zawsze na pierwszym miejscu.
 • Stopniowo zwiększał swoją wartość dla innych. Kupował każdą książkę jaką mógł dostać i przerobił niezliczoną ilość szkoleń.
 • Zamiast od razu sprzedawać swoje możliwości biznesowe, postanowił promować własną markę i innych liderów ze swojej struktury – co prowadziło później do wielu pozytywnych reakcji. Następnym krokiem była sprzedaż rozwiązań i systemów swoim potencjalnym współpracownikom.
 • Wyprodukował tani produkt informacyjny, który między innymi pokrywał koszty związane z jego biznesem i budował markę eksperta. Swój produkt kierował do innych networkerów, czyli na początku sprzedawał go na zimnym rynku. W taki sposób jego lista kontaktów rosła jak na drożdżach i mógł ją bez problemu finansować.
 • Później zaczął promować swoje inne produkty już na ciepłym rynku, dzięki czemu stworzył sobie dużą bazę wiernych klientów.
 • Rozwinął umiejętność kreowania nowych liderów spośród własnych współpracowników.

 

Pamiętaj!

Najszybsza droga do bogactwa wiedzie poprzez rozwiązywanie problemów innych ludzi.

Dlatego ja na samym początku nie skupiam się na mojej firmie. Ponieważ w taki sposób sprzedaje się ludziom tylko kolejne problemy.

Zamiast tego oferuję rozwiązanie, które jest skierowane do innych networkerów oraz do początkujących osób. Rozwiązuję ich problemy i staję się tym samym cennym źródłem informacji.

 

W taki sposób przechodzimy do kolejnej lekcji – musisz przekazać swojej grupie docelowej odpowiednie informacje.

Zatem…

„Jak dotrzeć do najlepszych współpracowników” ?

 • Po pierwsze: Musisz sprzedawać swój produkt ludziom, którzy mają już prawdziwe pragnienie albo silną potrzebę, aby go mieć.
 • Po drugie: Musisz pozycjonować się jako ekspert oraz osoba, która potrafi pomagać i rozwiązywać problemy innych.

Czyli krótko mówiąc, nie pozycjonujesz się jako sprzedawca, tylko budujesz sobie markę eksperta. Musisz posiadać rozwiązanie na problemy osób, które już aktywnie tego rozwiązania szukają: Twoja Grupa Docelowa.

Nigdy nie podarujesz futra z norek obrońcy praw zwierząt, a nie wspomnę już o sprzedaży.

A więc, komu masz sprzedawać swoje produkty i usługi?

Sprzedawaj i sponsoruj tylko takie osoby, które już wcześniej korzystały z takich produktów lub usług, które ty oferujesz albo ludziom, którzy aktywnie poszukują podobnych rozwiązań. I to wszystko.

Jeśli nie będziesz przestrzegać tej reguły, to Twój sukces będzie się opierać tylko i wyłącznie na szczęściu. W takim wypadku lepiej idź do najbliższego kasyna. Stracisz tam mniej pieniędzy i będziesz mieć większą frajdę.

 

W Twoim, ale również i w moim przypadku, grupa docelowa składa się z innych networkerów lub osób, które już aktywnie kupują podobne rozwiązania, a nie tylko ich szukają.

Krótko mówiąc:

Potrzebujesz osób, które teraz albo w przeszłości już działały w branży Network Marketingu.

Dlaczego? Ponieważ:

 • Te osoby znają już taki model biznesu
 • Zainwestowali już wcześniej w tą branżę
 • głodni sukcesu
 • Odczuwają wewnętrzną potrzebę, aby czegoś użyć/kupić, co pomoże im w realizacji ich celów

Jeśli chodzi o sponsorowanie nowych osób, to kieruj swoją reklamę głównie do innych networkerów (niech to będzie Twoja podstawowa grupa docelowa).

Oczywiście możesz poszukać nowych dystrybutorów wśród swojej rodziny i znajomych. Nie mam nic przeciwko temu, ale musisz zrobić to w odpowiedni sposób i nigdy nie rób z nich swojej podstawowej grupy docelowej. Traktuj tą grupę jak dodatek.

Networkerzy nie szukają tylko możliwości biznesowych, oni je kupują. A ty im to oferujesz – czyli możliwości biznesowe jako ostateczne rozwiązanie.

Ja sponsoruję tylko takich ludzi, którzy już kupili to, co ja oferuję. Sponsoruję takie osoby, które chcą być zasponsorowane.

 

Pożyczenie płyty DVD lub wysłanie linku strony internetowej z prezentacją biznesową do Twojej cioci albo do znajomego ze studiów, może wyglądać w następujący sposób:

Załóżmy, że jesteś właścicielem sieci sklepów mięsnych. Twoje wyroby są najwyższej jakości, zdobywasz masę certyfikatów, wygrywasz konkurs za konkursem i wszystkie przetargi. Po prostu nikt nie jest wstanie z Tobą konkurować. Jesteś najlepszy i tyle.

Ale jak na złość jeden z Twoich sklepów znajduje się w mieście, w którym mieszkają tylko i wyłącznie wegetarianie. Na pewno jesteś bardzo inteligentny, dlatego zapewne już się domyślasz co będzie dalej… mimo tego, że masz najwyższej jakości wyroby, to nie jesteś wstanie rozdać ich nawet za darmo!

A to jeszcze nie wszystko. Każdy mieszkaniec dziwnie się na Ciebie patrzy i obgaduje Cię za plecami.

Ponieważ oferujesz znajomym jakieś niepoważne „łańcuszki szczęścia” albo „piramidy finansowe”.

Obracasz się po prostu w niewłaściwej grupie docelowej.

Jeśli otworzyłbyś swój sklep np. gdzieś w centrum Poznania, to kolejki chętnych klientów mogłyby się ciągnąć nawet na kilkanaście metrów. Może nawet ktoś wspomniałby o Tobie w przewodniku miasta.

Dlatego jeśli chcesz ułatwić sobie życie, zarabiać konkretne sumy pieniędzy i dobrze się przy tym bawić, to dokładnie określ swoją grupę docelową i pozostań jej wierny – inni networkerzy oraz osoby, które chcą zainwestować w ten biznes.

 

A najszybszy i najłatwiejszy sposób, aby dotrzeć do innych networkerów, to po prostu odpowiednia reklama.

(Różne techniki i metody na skuteczną reklamę opisuję w piątym rozdziale oraz w ebooku pt. „Zostań Blogerem”). Na tą chwilę musisz uświadomić sobie tylko jedną, ale za to bardzo ważną rzecz:

Nie ma najmniejszego sensu, aby reklamować Twoje możliwości biznesowe (czyli firmę, plan marketingowy itd.), ponieważ inni networkerzy się tym nie interesują. Właściwie to oni już mają coś podobnego.

Reklamuj tylko dwie rzeczy:

 1. Twoje umiejętności coachingowe ponieważ ludzie nie chcą współpracować z firmą, tylko z innymi ludźmi. A szczególnie z liderami i ekspertami.
  d
 2. Twoje marketingowe rozwiązanie. Dokładnie, tak jak zrobił to właściciel McDonald’s – Ray Kroc.

Czyli oferuj na początku swoim potencjalnym współpracownikom marketingowe rozwiązanie, a dopiero za pomocą tego rozwiązania zacznij sponsorować nowe osoby.

Zastanów się jakiej pomocy mogą oczekiwać od Ciebie nowe osoby w MLM? Oczywiście w rozbudowie własnej sieci dystrybutorów. Ja np. promuję konkretne rozwiązanie tego problemu w formie duplikowanego systemu marketingowego, dzięki któremu moja lista kontaktów rośnie automatycznie 24h na dobę i 7 dni w tygodniu.

 

Dopiero wtedy do głosu dochodzi moja propozycja biznesowa. Taka kolejność budowania biznesu jest dokładnie przeciwieństwem tego, co robią przeciętne osoby, które od razu chcą za pomocą swojej super – firmy i super – produktów zdobyć setki nowych współpracowników oraz klientów.

Nie tędy droga.

 

 

Czytaj Dalej TUTAJ:

Kliknij TUTAJ i Pobierz Poradnik – Marketing Sieciowy PRO >>>

Ponad 100 str. wiedzy o tym jak skutecznie budować Biznes MLM
w Internecie i nie tylko…

 

Marketing Sieciowy Pro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jjj