Marketing Sieciowy w Internecie - Rozdział 1. Zostań Asem MarketinguW tym rozdziale (jak sam tytuł na to wskazuje) chciałbym  poruszyć temat marketingu.

Bo to właśnie w marketingu sieciowym w pierwszej kolejności chodzi o marketing, a nie o sprzedaż.

(Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii >>).

 

Na początek postaraj się odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Co tak naprawdę sprzedajesz?

Czy faktycznie są to produkty lub usługi Twojej firmy MLM? Niekoniecznie (potrzebowałem trochę czasu, aby to zrozumieć).

Kosmetyki, produkty codziennego użytku czy suplementy diety, to tak naprawdę nie jest Twój prawdziwy biznes. Nie powinieneś również skupiać się na promowaniu swoich możliwościach biznesowych.

OK.

Pójdźmy o krok dalej.

Czy słyszałeś kiedyś wypowiedzi, typu:

  • „Nasze produkty są lepsze od tych w aptece”
  • „Nasz produkt jest lepszy od Twojego”
  • „Nasze produkty są opatentowane”
  • „Naszego produktu używa bardzo dużo znanych sportowców”
  • „Nasz produkt ma większą zawartość przeciwutleniaczy”

Powyższe wypowiedzi nie są wcale aż takie złe, może nawet i są prawdziwe, jednak nie mają one najmniejszego znaczenia – to w żaden sposób nie pomoże Ci odnieść sukcesu w tym biznesie.

Musisz sobie uświadomić jedną rzecz: najważniejsze jest to, aby Twój produkt posiadał konkretną wartość oraz rozwiązanie na problemy Twoich klientów.

Jest to główny czynnik, który decyduje o Twoim sukcesie.

Tak więc zapomnij o właściwościach i cenach produktów Twojej firmy.

Skup się na marketingu, ponieważ osoba, która najlepiej zna się na marketingu wygrywa.

Mogę postawić Ci pod drzwi suplementy diety o wartości 50000 zł, ale jeśli nie będziesz wiedzieć jak dotrzeć z tymi produktami do odpowiedniej grupy ludzi, to i tak nic nie zarobisz.

Pieniędzy nie ma w Twoich produktach. Tutaj chodzi o to, aby wiedzieć jak te produkty sprzedać.

Twoim prawdziwym produktem nie są perfumy, suplementy diety, czy środki codziennego użytku, tylko Marketingowe Rozwiązanie, którego sam używasz i które oferujesz innym.

 

Poniższe dwa zdania mogą odmienić Twoje życie, jeśli oczywiście weźmiesz sobie je do serca…

  1. Na początku oferuj swoim potencjalnym współpracownikom marketingowe rozwiązanie,
  2. Aby później to marketingowe rozwiązanie sprzedawało produkty  oraz możliwości biznesowe Twojej firmy!

 

Pozwól, że przytoczę pewien przykład, który pomoże Ci jeszcze dokładniej to zrozumieć.

Weźmiemy pod lupę firmę McDonald’s.

Gdy Ray Kroc zakładał swoją firmę, to tak naprawdę nie interesowała go jakość jego hamburgerów. Dlaczego więc ludzie tak często odwiedzają McDonalda? Na pewno nie z powodu jedzenia.

Ludzie spędzają tak dużo czasu w McDonaldzie ze względu na przewidywalne doświadczenia, czyli szybką obsługę, atrakcyjne ceny i miłą atmosferę.

To, co Ray Kroc doprowadził do perfekcji i sprzedawał swoim współpracownikom, to tak naprawdę rozwiązanie, które zrobiło z jego hamburgerów maszynkę do produkowania pieniędzy.

Tak szczerze: chyba nie myślałeś, że przedsiębiorcy kupują franszyzę McDonalda, ponieważ widzą w serwowaniu jedzenia misję swojego życia?

Oni kupują ten biznes, aby zarabiać pieniądze. A Ray Kroc lepiej niż ktokolwiek inny doprowadził swój system do perfekcji.

A czym dla Ciebie może być takie rozwiązanie?

Rozwiązaniem w Twoim wypadku jest nic innego, jak poukładanie w jeden system wszystkich najważniejszych narzędzi oraz odpowiednich instrukcji obsługi.

 

Zatem do Twoich zadań należy:

  1. Pokazać swoim potencjalnym i obecnym współpracownikom konkretne rozwiązanie, które będzie sprzedawać produkty i możliwości biznesowe Twojej firmy…
  2. Oraz nauczenie ich różnych technik i trików budowania biznesu – po prostu pomóż im, aby również i oni awansowali na prawdziwych liderów.

A jeśli uda Ci się wyszkolić lub znaleźć przynajmniej 6 takich liderów, to jesteś na najlepszej drodze do niezależności finansowej.

Każdy, kto zaczyna swoją karierę w marketingu sieciowym ma identyczne możliwości i szanse. Wszyscy mamy takie same narzędzia, materiały marketingowe i możliwości zarobkowe. Jednak Ty sam i wiedza, którą zdobyłeś mogą być tymi czynnikami, które przechylą szalę na Twoją korzyść.

Wybór odpowiedniej firmy z dobrym produktem i planem marketingowym na pewno pomoże Ci szybciej zrealizować Twoje cele. Można powiedzieć, że jest to fundament budowy Twojego biznesu. Jednak to jeszcze nie zadecyduje o Twoim końcowym sukcesie.

Biznesy największych liderów w branży zaczęły się rozwijać w momencie, gdy zaczęli oni pomagać innym, nie znając jeszcze do końca wszystkich odpowiedzi i nie będąc jeszcze ekspertami.

Wyznaczyli sobie po prostu za cel, aby pomóc jak największej ilości osób. Przestali się przejmować planem marketingowym swojej firmy, prezentacją biznesową i całą resztą tych rzeczy.

Prawdopodobnie jest to rozwiązanie dla wszystkich tych, którym się wydaje, że ugrzęźli gdzieś w miejscu. Dla tych, którzy za dużo czasu poświęcają na zgłębianie planu marketingowego, studiowanie poszczególnych narzędzi, broszurek czy stron internetowych – w wiecznej pogoni za jakąś magiczną różdżką, która ma zagwarantować im sukces.

Jednak sama chęć pomagania innym również nie wystarczy. Bardzo ważne jest to, aby zrozumieć jak skutecznie się promować i jak przebić się do czołówki.

Same intencje są bezużyteczne, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, aby skutecznie zrealizować swój plan.

Jeśli zapytasz mnie jak wyobrażam sobie moje przyszłe życie, to nie będę mieć problemów z odpowiedzią na to pytanie.

Moim marzeniem jest jeździć najlepszym samochodem, chciałbym zwiedzić najładniejsze miejsca na świecie, chciałbym pić najsmaczniejsze koktajle i jeść najpyszniejsze rzeczy oraz przeżyć najpiękniejsze chwile z rodziną.

Życie to prezent i jeśli nie będę robić wszystkiego, co w mojej mocy, aby osiągnąć to czego pragnę to znaczy, że się do tego nie nadaję i że pozostała mi jedynie przeciętność. Chcę cieszyć się pełnią życia i chce zachęcić jak najwięcej osób do tego, aby robiły dokładnie to samo.

Masz tyle możliwości i wspaniałych okazji… Dlatego nie marnuj życia na niepotrzebne rzeczy i wyciśnij z niego jak najwięcej się da.

 

Mike Dillard, jeden z największych liderów na świecie (moim zdaniem największy), często opowiada następującą historię:

Kilka lat temu odbył rozmowę telefoniczną z człowiekiem, który został jego pierwszym sponsorem w branży MLM. Ta rozmowa wprowadziła w ruch całą serię wydarzeń, które miały całkowicie odmienić jego dotychczasowe życie.

 

Zobacz sam:

Jakiś obcy mężczyzna i tylko jeden telefon ukierunkowały życie Mike’a Dillarda.

Mike już od lat nie rozmawiał ze swoim pierwszym sponsorem. Nawet nie pamięta już jego imienia.

Ten człowiek prawdopodobnie nigdy nie widział rezultatów tej rozmowy i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ ma teraz Mike Dillard na setki tysięcy osób. A wszystko zaczęło się od jednego telefonu.

Mój sposób myślenia, a właściwie życie zawodowe, zmieniło się w momencie, gdy po raz pierwszy przeczytałem książkę Roberta Kiyosaki pt. „Biedny ojciec bogaty ojciec” (jeśli jeszcze jej nie czytałeś, to serdecznie Ci ją polecam).

Zrozumiałem wtedy, że takie typowe życie na etacie od pierwszego do pierwszego, nie jest dla mnie (również między innymi dlatego czytasz teraz ten poradnik).

Niesamowite, prawda?

Jak wszystko może się zmienić po lekturze jednej książki lub po jednej rozmowie telefonicznej…

 

 

Czytaj Dalej TUTAJ:

Kliknij TUTAJ i Pobierz Poradnik – Marketing Sieciowy PRO >>>

Ponad 100 str. wiedzy o tym jak skutecznie budować Biznes MLM
w Internecie i nie tylko…

 

Marketing Sieciowy Pro