MLM, Multi-level Marketing, czyli marketing sieciowy, zwany również wielopoziomowym, jest od jakiegoś czasu silnie promowaną formą zarabiania przez internet.

W tym systemie pracują między innymi giganci rynku kosmetycznego, Avon, FM Group i Oriflame, ale po MLM jako system sprzedaży sięgają już firmy ze wszystkich branż i każdej wielkości. Jak możesz to wykorzystać, żeby zarobić poważne pieniądze?

Dochód zdobywany aktywnie

Podstawowy wariant zarabiania w marketingu sieciowym to po prostu sprzedaż produktów lub usług z katalogu. W zależności od ich ceny, wysokości prowizji i pracy, jaką musisz włożyć w to, aby sprzedać swój asortyment, możesz zarobić całkiem poważne kwoty.

Najwięksi partnerzy w MLM otwierają duże sklepy stacjonarne i sklepy internetowe, gdzie również prowadzą sprzedaż – poniekąd jest to skrzyżowanie tradycyjnego marketingu z MLM-em, ale daje bardzo dobre skutki. Sęk w tym, że otwarcie jakiejkolwiek placówki naziemnej to już spory koszt, a gwarancji dochodu nikt Ci nie da, więc nie wiadomo do końca, czy inwestycja była opłacalna.

Sklep internetowy?

To już brzmi ciekawiej, natomiast nadal oznacza konieczność prowadzenia obsługi klienta, zapewne nawet na skalę szerszą niż do tej pory, więc zarobek, owszem, idzie w górę, ale tylko dlatego, że więcej pracujesz. To niby związek logiczny, ale jednak podskórnie nieprzyjemny, bo każdy chyba marzy o tym, żeby zarabiać, nie pracując zbyt wiele.

Dochód zdobywany pasywnie

Zanim internet nie rozwinął się tak bardzo, trudno było zadbać o generowanie dochodów pasywnych. Ograniczały nas czas i przestrzeń, które w sieci mają zdecydowanie mniejsze znaczenie.

Nowoczesna technologia może więc przenieść na zupełnie inny poziom również Marketing Sieciowy i Twoje zarobki z nimi związane. Chodzi bowiem o to, że zarabiać można nie tylko na bezpośredniej sprzedaży produktów czy usług, ale także na polecaniu programu dalej.

Organizator MLM za każdy produkt sprzedany przez Twoich poleconych również jest często gotowy zapłacić prowizję. I tutaj sprawa oczywista – im więcej osób zapiszesz do struktury, tym większe zarobki będziesz miał, przy czym tutaj oczywiście zakładam, że zaprosisz do udziału w MLM osoby, które chcą pracować, a nie tylko patrzeć.

Praca to nie hobby

Układ idealny: moja praca to moja pasja. Diabeł tkwi jednak w szczegółach, bo jeśli praca staje się pasją, to dobrze, ale jeśli praca to tylko pasja – to źle. Ustalmy jedną rzecz: choćby MLM był niezwykle intratny, wymagał niewiele pracy, a dawał duże zyski (a takich systemów nie ma znowu aż tak wiele), to nadal ważny jest ten pierwszy człon: PRACA.

Jeśli potraktujesz Marketing Sieciowy jako hobby, zainwestujesz w swój rozwój parę godzin tygodniowo, albo nawet i jeszcze mniej, to naiwnością będzie liczyć na sensowny dochód.

Wynagrodzenie przysługuje w każdym wariancie za pracę i to dotyczy także MLM-u. Dopiero mając bardzo wielu poleconych, możesz odetchnąć, ale też nie osiąść na laurach, bo struktura Twojej sieci będzie na pewno wymagała wzmacniania, łatania, poprawiania, jakichś zmian.

Producenci produktów sprzedawanych w MLM też wprowadzają zmiany w ofercie, a Ty musisz je znać, musisz za nimi nadążać i musisz w związku z tymczasem wprowadzać jakieś zmiany w swojej ofercie. Nawet wykorzystanie internetu, choć zdecydowanie ułatwia życie, nigdy nie zdejmie z Ciebie obowiązku aktywnego prowadzenia działalności.

Marketing Sieciowy, podobny nieco do programów partnerskich, zwłaszcza tych wielopoziomowych, jest szansą dla wszystkich początkujących w e-biznesie. Tak samo jednak jak PP ma różne ograniczenia i na pewno nie każdy odnajdzie się w tej formie zarabiania, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił.

 

pomysł na biznes w domu według Pawła

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

Marketing Sieciowy w Internecie