Wszystko, czego potrzebujesz do Marketingu Online >>>


„Pracuje już od ponad roku (dokładnie 14 miesięcy) w branży Marketingu Sieciowego i zbudowałem zespół 140 współpracowników, z czego 25 aktywnie działa, a pozostałe 80% konsumuje produkty – ale nie buduje aktywnie biznesu. Jednak mimo wszystko mam takie uczucie, że wszystkie pieniądze jakie zarobię, muszę od razu reinwestować w biznes, aby dalej rósł. Kiedy tak naprawdę zacznę zarabiać konkretnie pieniądze i co robię źle?” Pozdrawiam Michał

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Aby zbudować duży Biznes MLM, potrzebujesz tak naprawdę dwóch rzeczy – Pierwsze to Duplikacja, a drugie to Momentum. Te dwa czynniki są niezbędne, aby wybudować dobrze prosperujący Biznes w Marketingu Sieciowym.

Michałowi udało się w 14 miesięcy zbudować strukturę liczącą 140 osób, czyli średnio miesięcznie pozyskiwał 10 osób do biznesu – z czego 1, 2 osoby, to poważni gracze. Trzeba również wziąć pod uwagę, że 10%, 20% lub więcej odpadnie każdego miesiąca.

Aby zbudować szybko rosnący zespół, z którym będziesz mógł podwoić swoje zyski, potrzebujesz tzw. Momentum. Takie Momentum odczujesz w chwili, gdy zbudujesz zespół około 300 aktywnych współpracowników.

Momentum (rozmach) jest jednak zależny od czasu – Momentum i gwałtowny wzrost jest do osiągnięcia, gdy np. wprowadzisz do biznesu w dość krótkim czasie (na przykład w 4 miesiące) 300 nowych współpracowników – im szybciej tym lepiej (mi się to udało wspólnie z partnerami w niecałe 3 miesiące). To wymaga oczywiście ogromnego wysiłku w dość krótkim czasie!

Jeśli zbudujesz taki zespół (300 współpracowników) w 12 miesięcy, to wtedy nie nastąpi to słynne Momentum i nie będzie możliwy gwałtowny wzrost. Nowe osoby, które wprowadzasz w danym miesiącu do swojego Biznesu MLM, zastępują tych, którzy właśnie zrezygnowali – i tak tworzy się nie kończący się cykl.

Jak zatem zbudować organizację 300 współpracowników w krócej niż 4 miesiące?

Potrzebujesz 3 rzeczy:

  • Przywództwo i entuzjazm. Twoi współpracownicy będą robić dokładnie to samo, co ty robisz. Jeśli jesteś pełen entuzjazmu, angażujesz się ze wszystkich sił i w dość szybkim tempie rozbudowujesz swój Biznes MLM (nie musi to być koniecznie MLM, mogą to być również programy partnerskie), to ludzie z Twojej struktury zaczną Cię naśladować.
  • Duża ilość kontaktów. Powinieneś sponsorować 10 nowych osób w miesiącu – wyselekcjonować z nich najpoważniejszych współpracowników i możliwie jak najlepiej ich wspierać. Aby sponsorować 10 osób, to musisz kontaktować się przynajmniej z 250 prospektami (potencjalni współpracownicy) w miesiącu.
  • Pieniądze, aby generować nowe kontakty. Właśnie teraz dotarliśmy do punktu, o którym Michał mówił w swoim pytaniu. Jeżeli założymy, że ponad 90% osób powie „Nie” do Twojego Biznesu MLM (a tak będzie), to musisz znaleźć wtedy sposób, aby zrekompensować sobie koszty, które poniesiesz w celu zdobywania nowych kontaktów. Ponieważ w innym przypadku będziesz zarabiać bardzo mało albo nawet wcale.

Plany marketingowe firm MLM nie są przeznaczone na finansowanie tego typu kosztów. Dlatego gdy Twój biznes jeszcze nie jest wystarczająco duży i gdy nie możesz jeszcze w pełni wykorzystać planu marketingowego, to musisz poszukać jakiejś alternatywy dla zmniejszenia kosztów reklamy.

Chodzi o to, że istnieje sposób, aby zarabiać od osób, które powiedzą „Nie” do Twojego biznesu i dzięki temu pokrywać miesięczne koszty np. reklamy. Jeśli Cię to interesuje i jeśli chcesz wiedzieć, jakich narzędzi w tym celu użyć, to rzuć na to okiem: Wszystko, czego potrzebujesz do Marketingu Online >>>

Zostaw swój komentarz tuż poniżej tego artykułu i powiedz, co Ty o tym myślisz.

 

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • JAK ZAROBIC NA MLM