Dobrze skonstruowana lista kontaktów może odegrać w Twoim biznesie kluczową rolę. Potrafi zadecydować o sukcesie lub porażce. Każdy biznes internetowy, mały czy duży, buduje listę kontaktów.

Dzięki liście możesz promować swoje produkty, programy partnerskie, biznes mlm, możesz szkolić swoich współpracowników oraz oczywiście zarabiać. Ludzie sami decydują, że chcą otrzymywać od Ciebie wiadomości, dzięki czemu stają się subskrybentami Twojego Newslettera. Teraz możesz ich informować o wszystkich nowościach oraz o zawartości Twojego bloga.

Subskrybenci nie będą traktować maili od Ciebie jako spamu, ponieważ sami wpisali się na Twoją listę. Wysyłasz newsletter, szkolenia, promocje różnych produktów itd. do osób, które chcą otrzymywać te wszystkie wiadomości.

Budowa prawidłowej listy w MLM musi być Twoim celem nr. 1. Jeżeli nie dasz możliwości nowym czytelnikom dalszego kontaktu z Tobą, to już prawdopodobnie nigdy więcej ich nie zobaczysz.

Jednak, bez jakiegoś konkretnego powodu nikt nie zapisze się na Twoją listę. Wiele osób drażni zbyt duża ilość maili w skrzynce pocztowej, ale jeśli będziesz oferować wartościowe artykuły to Twoja lista zacznie systematycznie rosnąć. Jeżeli Twoim czytelnikom spodoba się Twój blog i to co piszesz, to na pewno będą chcieli więcej. Wartościowa treść wywoła zaciekawienie i skieruje ludzi na Twój Newsletter, który później znowu przyprowadzi ich  na Twoją stronę.

Taka lista może być również źródłem dodatkowego dochodu, jednak musisz pamiętać, że nie każda  nadaje się do zarabiania pieniędzy. Poniżej masz kilka wskazówek jak zarabiać dzięki prawidłowej liście:

  1. Reklama. Istnieją firmy, które mogą Ci zapłacić za pokazanie ich reklamy w Newsletterze, którego subskrybuje dużo osób.
  2. Znajdź kilku przedsiębiorców z pokrewnej niszy, którzy zostawią u Ciebie krótki opis swoich produktów i linki, które prowadzą do odpowiednich stron. Otrzymasz prowizje za każde kliknięcie w taki link.
  3. Programy Partnerskie: Dostajesz za każdą sprzedaż określoną prowizję. Możesz umieścić zdjęcia i opis danego produktu w swoim Newsletterze, tylko uważaj żeby z tym nie przesadzić. Najlepiej znane mi programy partnerskie to: GVO, Miasto Szkoleń , Złote Myśli lub Interkursy
  4. Ludzie chętnie płacą za wartościową wiedzę, jeśli wiedzą, że te informacje są wartościowe i pomogą im w dalszym rozwoju. Takie osoby świetnie się nadają to tego, aby sprzedawać Twoje produkty dalej jako partnerzy.
  5. Motywuj swoich subskrybentów, aby polecali Twój Newsletter innym. Im większą masz listę, tym więcej osób może kliknąć w Twoje linki partnerskie i coś zamówić.
  6. Sprzedawaj swoje E booki oraz szkolenia. Bardzo dobrze nadają się do tego różne instrukcje np. Jak zrobić to…, Jak zbudować dużą listę kontaktów itd., itd. Ludzie lubią kupować i chętnie wydają pieniądze, aby dowiedzieć się więcej na temat, który ich interesuje.

 

Kilka dodatkowych wskazówek do budowania listy kontaktów, znajdziesz TUTAJ


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”