Hmm, ciekawe pytanie: Jak uniknąć odmowy w MLM?

Mam nadzieję, że ten artykuł trochę Ci pomoże. Usiądź wygodnie i czytaj 🙂

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoja oferta została odrzucona?

Jeżeli tak, to poznasz dzisiaj przyczynę tych niepowodzeń.

Zapewne już wiesz, że każda podjęta decyzja bazuje na dwóch rzeczach: zapobieganiu nieszczęścia/porażki i dobrej zabawie.

Obojętnie czy chodzi o kupno nowego samochodu, komputera, pójście do fryzjera, czy o zmianę pracy – wszystkie te decyzje podjąłeś, ponieważ sprawiają Tobie radość lub chronią Cię od niemiłych i przykrych sytuacji.

Ta wiedza jest dla Ciebie bezcenna, ponieważ pozwoli Ci wykonać Twoją pracę o wiele lepiej i efektywniej.

Co może być przyczyną odmowy?

Na przykład bolesne doświadczenie związane z inwestycją, która jest większa niż perspektywa zabawy związanej z budową biznesu mlm.

Każde kupno obojętnie czego – czy jest to nowa koszula, garnitur – ma podłoże emocjonalne. Kupiłeś coś ponieważ czujesz się z tym dobrze. Tak więc, kupiłeś sobie nowy i wypasiony komputer, ponieważ bardzo chciałeś zagrać w nową grę. A na starym modelu było to już niestety niemożliwe lub trafiłeś na świetną okazję i cieszysz się, ponieważ mogłeś zaoszczędzić trochę pieniędzy i nerwów związanych ze spłatą zawyżonej ceny.

Z tego samego powodu kupiłeś swój pakiet startowy w mlm: chciałeś np. zaoszczędzić sobie nerwów i stresu związanych z nie lubianym miejscem pracy.

Dlatego, aby zmniejszyć liczbę odrzuconych ofert musisz zrozumieć, że biznes buduje się na emocjach.

  • Przejdźmy teraz do prawdy: Twierdzisz, że kupiłeś super nowoczesny komputer, ponieważ posiada o wiele szybszy, nowocześniejszy i wydajniejszy procesor niż poprzedni model. Przekładając to na Twój biznes mlm: kupiłeś pakiet startowy, ponieważ nie możesz się już doczekać tego super uczucia, kiedy zwiększysz swój dochód trzykrotnie.
  • Stosuj się do tej ważnej reguły: To musi być pomysł ludzi aby podjąć z Tobą współpracę, a nie Twój! Nie wygrasz jeśli zaczniesz naciskać na potencjalnych współpracowników, ponieważ taki zapał do pracy minie równie szybko jak się pojawił. Gdy taka osoba zastanowi się w domu nad swoją decyzją, a zgodziła się na współpracę tylko i wyłącznie dlatego, że jesteś utalentowanym sprzedawcą, to żadna ze stron nie odniesie sukcesu.

Dlatego decydującym komponentem sukcesu jest, aby potencjalny kandydat sam podają właściwą decyzje.

Każdy jest inny; niektórzy podejmują decyzje w zaledwie kilka minut, a jeszcze inni potrzebują tygodni lub nawet miesięcy.

To wszystko bazuje na ludzkich emocjach. Jest to jeden z punktów, który określa naturę człowieka. Dlatego, aby zostać odnoszącym sukcesy Network Marketerem, musisz poznać trzy punkty, z których pierwszy został już omówiony.

  • Drugi punkt: ludzie są leniwi

Dobrym tego przykładem jest rosnąca popularność pigułek dietetycznych i maści wyszczuplających. Ludzie nie mają ochoty, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe, dlatego kupują pigułki, które im obiecują, że schudną nawet nie stosując diety.

To samo dotyczy osób, które nie mają ochoty na dalszy rozwój (naukę) i myślą, że pieniądze rosną na drzewach. Tacy ludzie często nie mają zielonego pojęcia o swoich produktach, nie wiedzą jak je sprzedać i szukają firm lub liderów, którzy zbudują im ich biznes mlm. Myślę, że zrozumiałeś o co mi chodzi.

  • Trzeci punkt:

Większość wybiera teorię zamiast praktyki. Oznacza to, że chętniej kupują nadzieję, zamiast samemu na siebie zapracować.

Jestem przekonany, że Ty również masz kilka takich przypadków w swojej strukturze. Ilu takich współpracowników jesteś wstanie sobie przypomnieć? Większość, prawda?

Niestety ludzie są leniwi. Ulegają złudzeniu, że sukces sam do nich przyjdzie, bez zaangażowania i ciężkiej pracy.

Wykorzystaj tą wiedzę i przemień przynajmniej cześć z tych osób w kompetentnych i odnoszących sukcesy współpracowników.


Życzę Ci samych sukcesów!


Poznaj wiedzę 9 praktyków biznesu MLM … publikacja uznana przez Top-Lidera za jedną z najlepszych pozycji edukacyjnych z zakresu Marketingu Sieciowego


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”