Wygląda na to, że mamy coraz więcej konkurencji w MLM. Nowe firmy rosną jak grzyby po deszczu, a setki coraz to nowych dystrybutorów wychwala w niebo głosy swoje super produkty i plan marketingowy.

Jak szybko i skutecznie pozyskać nowych współpracowników do mojej firmy MLM?A więc, jak wyróżnić się z szarego tłumu w branży Marketingu Sieciowego?

Większość osób nawet nie zastanawia się, jak w odpowiedni sposób promować swój biznes MLM i jak skutecznie sprzedawać produkty. Niestety ludzie są leniwi, robią niewiele i czekają na cud 🙁

Aby wyróżniać się na tle tych osób musisz wyraźnie dać do zrozumienia, dlaczego to właśnie z Tobą warto podjąć współpracę.

Dlatego dziwią mnie oferty biznesowe, które czasami otrzymuje od różnych dystrybutorów. Tym ludziom nawet nie chce się napisać kilku słów o sobie. Przeważnie podają tylko kilka informacji o firmie np. kiedy powstała, jaki obrót osiągnęła w USA i jak się zarejestrować – Strata czasu!

Jeśli nawet nie wiem kim oni są, to jak mam stwierdzić, że jest to okazja mojego życia?

Początkujący dystrybutor często nie wie, jak skutecznie promować swoją markę. Studiowanie fachowej literatury oraz znajomość produktów i planu marketingowego, to dopiero początek drogi. Minie trochę czasu zanim Twój biznes MLM zacznie rosnąć i podniesie się ze strefy strat do przynoszącej finansowe korzyści.

Dlatego na samym początku skoncentruj się najlepiej na 1 lub  max 2 grupach docelowych. Następnie wypromuj swoją markę tak, aby ludzie Cię polubili i Ci zaufali. Opowiedz np. swoją historię lub innego lidera z Twojej firmy. To pomoże Ci zbliżyć się do potencjalnych współpracowników. Ludzie chętnie współpracują z osobami, które lubią i którym ufają.

Przygotuj pakiet informacyjny:Poznaj nowoczesne narzędzia i metody budowy Biznesu MLM

Zaproponuj darmowe próbki produktów, jakiegoś eBooka lub szkolenie. Daj swoim podopiecznym plan działania, który pomoże im wystartować. Wysyłaj minimum raz na miesiąc maila do współpracowników i klientów, który zawiera informacje o nowościach i praktyczne porady.

Pisz bloga i stwórz prostą stronę WWW, na której umieścisz formularz do darmowego kursu swojego lub eBooka.

(Jeżeli masz problem i nie wiesz o czym pisać na blogu i w kursie, to skorzystaj najlepiej z tego szkolenia: Dostaniesz ponad 10.000 artykułów napisanych w języku angielskim, które musisz tylko przetłumaczyć translatorem Google i nanieść drobne korekty stylistyczne, przez co artykuły są niepowtarzalne do budowania zaplecza na stronach internetowych.)

Pomagaj innym:

Wczuj się w rolę klienta i współpracownika – następnie rozważ wszystkie możliwości pomocy i pomóż.

Robert Kiyosaki napisał w swojej książce Szkoła biznesu , że Marketing Sieciowy to biznes dla ludzi, którzy lubią pomagać innym. I tak rzeczywiście jest.

Pomagając innym pomagasz również sobie!


Paweł Grzech w świecie Marketingu Sieciowego

 

________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”