jak sponsorować do Biznesu MLMSkuteczne sponsorowanie jest czymś w rodzaju świętego Graala dla wszystkich początkujących e-marketerów.

Początki nie są łatwe, choć mogą nimi być. Sponsorowanie nie jest proste, co więcej, to chyba najtrudniejsza rzecz w e-marketingu, ale nie z samego faktu, że ciężko jest przekonać kogoś do tego biznesu, ale faktu braku zrozumienia natury samego sponsorowania.

Każdy guru MLM nie ma problemu ze sponsorowaniem.

Nowicjusz mógłby powiedzieć, że to za sprawą swojego wizerunku, doświadczenia, tego że jest brany za swego rodzaju guru. Te wszystkie przytoczenia są prawdziwe, ale nie do końca. Nie są to najważniejsze czynniki, ani nawet nie są najważniejsze same techniki, lecz zrozumienie pewnych aspektów psychologicznych… w nas samych, które są destrukcyjne dla naszych starań.

Nowicjusze popełniają mnóstwo psychologicznych błędów, do których najczęściej można zaliczyć:

1. Efekt czarodzieja
2. Przesadne wychwalanie produktu/biznesu/firmy
3. Brak ukierunkowania swojej mocy na… dawanie

Niestety ludzie myślą, że MLM, to zwyczajnie prosty biznes, który jest gwarancją dobrych pieniędzy w krótkim czasie.

Większość ludzi „wchodzi” do MLM, więc z tego samego powodu, dla którego gra w kasynach, czy puszcza totolotka. Kupuje nie wizję stworzenia wspaniałego biznesu, stworzonego na doskonałych podstawach, które daje MLM, a wyłącznie nadzieje na szybkie, bezbolesne i niewymagające wysiłku wzbogacenie się.

MLM z tego powodu bardzo cierpi, ponieważ osoby takie są bardzo mocno rozczarowane tym, co zastały. Nie tego się po prostu spodziewały. W większości te osoby zostały wprowadzone w błąd przez wyniosłe obietnice ich własnych sponsorów, które nie były zbyt precyzyjne odnośnie tego, czego można się spodziewać po przystąpieniu do tego biznesu.

Można zarobić na MLM wielkie pieniądze, pracować dwie godziny dziennie leżąc na hamaku wśród palm, pięknych kobiet i stojącego nieopodal Ciebie nowiutkiego Ferrari. MLM daje ku temu wspaniałe możliwości. Możliwości, które są o wiele bardziej realne do osiągnięcia przez sam sposób działania MLM, od możliwości, jakie daje normalny biznes, czy broń boże etat.

Nie jest jednak prawdą, że jest to biznes łatwy, w którym nie będziemy musieli pracować.

Większość tych osób, które nie otrzymały spełnienia swych obietnic uważa dlatego MLM za czyste zło i w takim wypadku nie można się ich opinii dziwić.

Rada pierwsza…

jak odnieść sukces w marketingu sieciowym Jeżeli chcesz mieć silną grupą liderów, to sponsoruj osoby, które doskonale wiedzą czym jest MLM.

Wytłumacz doskonale, co muszą spełnić, jakie są wymagania i ich obowiązki, aby mogły wznieść się na same wyżyny tego biznesu.

Wtedy przyjdzie do Ciebie mniej ludzi, którzy jednak dadzą Tobie znacznie większe rezultaty. Lepszych dziesięciu, którzy również przyciągną do siebie dziesięciu, którzy również do siebie przyciągną dziesięciu, niż czterdziestu, z których jeden przyciągnie czterdziestu, z których jeden przyciągnie kolejnych czterdziestu. Większość z tych czterdziestu, którzy nikogo nie przyciągną i tak wypadnie bardzo szybko z tego biznesu.

Po co Ci oni ?

Skupiaj się na ludziach, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego czym jest MLM, czyli na byłych członkach innych MLM-ów, a pozostałych edukuj i to najlepiej jak potrafisz, bo wśród nich również są liderzy.

Sprawą następną, był punkt o przesadnym wychwalaniu produktów, co od razu jest powiązane z punktem trzecim, czyli brakiem dawania.

Wielu ludzi wychwala pod niebiosa niesamowite właściwości danego produktu, który jest taki i taki….

  • Po pierwsze nikomu niezależny na cechach, lecz tylko i wyłącznie na tym, co ten dany produkt może dla niego uczynić.
  • Drugą sprawą jest fakt, że przesadne pochwały są często uważane przez innych za sztuczne.

Sztuczność bardzo łatwo jest wykryć. Powiedz wyraźnie: dlaczego jesteś tu, gdzie jesteś i dlaczego uważasz, że to najlepszy produkt w porównaniu z innymi, ale nie wciskaj nikomu tego produktu niczym akwizytor, który wkłada but we framugę, aby na siłę wejść do domu swojej potencjalnej ofiary.

Ofiary, ponieważ ( i tutaj wchodzi punkt trzeci ) cała energia, świadomość, myślenie, nasze pożądanie ukierunkowane jest wyłącznie w stronę zdobycie współpracownika/klienta, co powiązane jest z wizją, iż musimy sponsorować jak najwięcej, być w tym jak najskuteczniejsi, ponieważ wtedy będziemy mieć wielką grupę, a mając wielką grupę będziemy bogaci.

To działa zupełnie na odwrót.

Stań się człowiekiem, który daje od siebie mnóstwo. Tworzy systemy, kursy, dzieli się własnym doświadczeniem, prowadzi webinary. Ważne, aby to wszystko było nastawione na szczere przekazanie w jak najlepszym stopniu wiedzy, którą uważasz za naprawdę pomocną tym osobą.

Pomoc jest tutaj słowem klucz. Dawanie naprawdę wiele z wizją pomocy tym osobom, w sposób naprawdę doskonały, rzeczowy, oparty na faktach i płynących z tych faktów korzyściach, które trafia w większości w odpowiednią grupę docelową czynią Cię sponsorem idealnym i uczynią Cię dlatego bogatym.

 

Paweł Grzech w marketingu sieciowym
Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Grzech
Więcej o moim systemie dowiesz się
TUTAJ…

 

 

jak budować mlm przez internet