Jako właściciela strony internetowej na pewno interesują Cię w pierwszej linii te 3 rzeczy:

Najważniejsze narzędzie w eBiznesie, czyli wielokrotny utoresponder1. Chcesz, aby jak najwięcej osób odwiedzało Twoją stronę www.

2. Później Twoi czytelnicy powinny zostać u Ciebie jak najdłużej, wszystko dokładnie obejrzeć i najlepiej jeszcze coś zamówić.

3. I w końcu powinni regularnie i dość często wracać na Twoje strony i serwisy.

Przyprowadzić kogoś na bloga czy stronę www, nie powinno sprawić Ci za dużych problemów. Wystarczy, że zainwestujesz trochę w kampanię Pay Per Click i sprawia załatwiona. Zainstaluj kilka wtyczek do bloga, pisz często i regularnie (szczególnie w początkowej fazie), udzielaj się w mediach społecznościowych i będziesz mieć swoich czytelników (kilka wskazówek znajdziesz tutaj: Jak zaistnieć w sieci?)

Jednak, przekonać kogoś aby został trochę dłużej na Twojej stronie i później jeszcze do Ciebie wrócił (ewentualnie coś zamówił), wymaga już trochę więcej pracy i czasu.

Jak budować eBiznes na AutoresponderzeIstnieje bowiem bardzo dużo czynników, które powodują, że ludzie mogą przedwcześnie opuścić Twoja stronę np.:

  • Strona ładuje się zdecydowanie za długo
  • Strona jest po prostu brzydka
  • Nawigacja jest do niczego
  • Treść jest nudna i mało wartościowa
  • Newsletter jest ciężki do odnalezienia
  • Strona startuje z podkładem muzycznym, którego akurat dany czytelnik nie trawi
  • Używasz Flasha, który jest ciężki do zindeksowania przez Google

To jest tylko kilka przykładów. Takich powodów może być oczywiście dużo więcej.

Jeżeli chcesz posiadać wartościową stronę WWW, to maksymalnie wyeliminuj te wszystkie negatywne czynniki. A jak sprawić, aby ludzie Cię zapamiętali i do Ciebie wrócili, dowiesz się już w następnej części.


Przygotowałem dla Ciebie specjalny poradnik, z którego dowiesz się czym jest i jak działa Wielokrotny Autoresponder >>