Grupa docelowa w MLM:

MLM to branża, która żyje z marketingu i promocji. Niestety w większości przypadków działają tutaj osoby, które nie mają zielonego pojęcie o reklamie i marketingu. Na podstawie tej tezy można stwierdzić, że MLM powinien już dawno przestać istnieć.

z kim najlepiej budować mój Biznes MLM?Niestety 95% Network Marketerów nie wie lub nie chce wiedzieć, jak stać się odnoszącym sukcesy biznesmenem 🙁

Dzisiaj nadal przekazywane są metody i techniki z tak zwanej starej szkoły biznesu MLM, które były skuteczne ponad 20 lat temu. Nie twierdze, że te metody są złe i nie tępię osób działających w ten sposób. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że pochłaniają one bardzo dużo czasu, a nie każdy może sobie na to pozwolić.

Są o wiele szybsze i wygodniejsze metody pracy w MLM… 

i o to właśnie tutaj chodzi.

Kiedy kilka lat temu zaczynałem moją przygodę w MLM, mój upline powiedział mi, żeby nie przejmować się opinią innych i brać się ostro do pracy.

Właściwie, to dlaczego nie?

Jednak po kilku miesiącach biegania i dzwonienia po znajomych, miałem chyba zero pozytywnych odpowiedzi. Nie wiedziałem codlaczego MLM nie działa? poszło nie tak, ponieważ dokładnie stosowałem się do wskazówek mojego upline (stara szkoła MLM).

Odpowiedź jest bardzo prosta: Żaden wegetarianin nie kupi od Ciebie kawałka mięsa!

Dlatego nie sprzedawaj produktu tam gdzie nie ma na niego zapotrzebowania. A to oczywiście oznacza, żeby nie sprzedawać pomysłu na biznes np. cioci kloci, której robienie jakiegokolwiek biznesu nie interesuje.

I to naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia, jaki wspaniały jest ten biznes i ile można na tym zarobić.

Pierwsza reguła marketingu brzmi:

  • Sprzedawaj produkty osobą, które chcą i potrzebują tych produktów.

Przestrzegaj tej reguły, a zobaczysz jak prosta i przyjemna stanie się Twoja praca.

Istnieją dwie grupy docelowe w MLM:

  • Pierwsza grupa to Twoi potencjalni współpracownicy. Ta grupa składa się ze specjalnej frakcji: są to inni Networkerzy, ludzie korzystający już z produktów lub usług, czyli znający temat MLM oraz osoby szukające nowych możliwości. Polecam Ci głównie szukać współpracowników wśród tej grupy. Są to ludzie kupujący pomysł na biznes, a Ci którzy szukają nowych możliwości i rozwiązań, chcą również zarabiać pieniądze.
  • Druga grupa składa się ze sprzedawców. Aby wyjaśnić Ci o co chodzi, weźmy za przykład branżę wellness. Większość sprzedawców uważa, że ich główną grupą docelową są osoby mające problemy zdrowotne. A co jeśli ta grupa składa się z osób, które wcale nie mają problemów ze zdrowiem, ale myślą o tym i są gotowe wydać miesięcznie jakaś kwotę X? To jest Twoja grupa docelowa, ponieważ jedni tylko się informują, a drudzy korzystają z produktów.

Jak znaleźć odpowiednią grupę docelową?

Jak wykorzystać nowoczesną technologię w biznesie mlm?Dzięki Internetowi stało się to w dzisiejszych czasach bardzo proste. Do dyspozycji masz takie narzędzia jak: blog, pisanie artykułów, wielokrotny autoresponder, Google Adwords, capture page (strony przechwytujące), produkt informacyjny (e-book lub kurs szkoleniowy), media społecznościowe oraz publikacja ogłoszeń w odpowiednich miejscach (nie typu: jeśli chcesz zarabiać xxx to napisz mi maila).

Zdecydowanie najlepszy sposób na wyróżnienie się z tłumu, to budowanie marki eksperta (wykorzystując powyższe narzędzia). Dlatego nie ustawiaj się do kolejki tysięcy Networkerów, którzy zadowalają się tą samą i coraz to na nowo kopiowaną stroną WWW swojej firmy.

Zaoferuj coś więcej, niż tylko puste obietnice.


Paweł Grzech w świecie Marketingu Sieciowego

 

________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”