Słowem wstępu

Mam nadzieję, że już rozumiesz jak ważna jest prawidłowa lista w MLM, czyli taka lista, o której ludzie sami decydują, że chcą się na niej znaleźć.

Istnieje dużo początkujących networketów (dopiero rozpoczynających swoją działalność), którzy czytają nieskończoną ilość artykułów, e-booków, blogów i kursów o e-mail marketingu, znają dużo historii sukcesów osób, które dzięki internetowi zbudowały sobie małe fortuny i w końcu po przeanalizowaniu wszystkich materiałów sami rozpoczynają swoją internetową działalność.

I nagle dzieje się coś złego!

Myślą, że wiedzą już dosłownie wszystko o e-mail marketingu, wdrożyli wszystkie poznane techniki, ale mimo wszystko nie osiągają zamierzonych rezultatów. Niektórzy z nich nawet tracą pieniądze zamiast je zarabiać!

Co poszło nie tak?

Dlaczego niektórzy świętują sukcesy w mlm, a inni stoją z boku i tylko się przyglądają?

Problem polega na tym, że dużo osób rzuca się ślepo na jakiś konkretny projekt. Wybrali temat,  który wydawał im się popularny i chcieli szybko na tym zarobić.

Pamiętaj jednak, że jeśli ktoś zostawi u Ciebie adres e-mail to wcale to nie oznacza, że od razu kupi Twój produkt. Jeżeli do dzisiaj jeszcze nic nie zarobiłeś na e-mail marketingu, to znajdziesz poniżej kilka praktycznych wskazówek. Możesz dzięki temu dodać pewnej świeżości to swojego biznesu mlm.

Kilka prostych wskazówek:

1. Spraw, aby Twoi klienci ufali Tobie oraz Twoim produktom. Sam kurs szkoleniowy nie zrobi z Ciebie od razu jakiegoś wielkiego lidera!

Daj coś od siebie!

Formuła:

treść → ruch na blogu → przedsprzedaż → zarabianie pieniędzy obowiązuje również tutaj!

2. Napisz wcześniej kilka dobrych artykułów na temat, który Cię interesuje i na którym dobrze się znasz.

Rozejrzyj się po forach internetowych i blogach, aby sprawdzić kim są Twoi potencjalni klienci, współpracownicy oraz jakie mają problemy i życzenia. Następnie dopasuj swoją treść do ich potrzeb.

Wdawaj się w dyskusje na forach, komentuj wpisy na różnych blogach, czasami pisz trochę kontrowersyjnie, doradzaj i polecaj, rób wszystko aby wykreować sobie markę eksperta. Kiedy zobaczysz, że wywołujesz zainteresowanie, a ludzie zaczną Ci ufać i proszą o Twoją pomoc – to jest to najlepszy moment, aby wystartować z kursem szkoleniowym.

Następnie… przyłóż się do stronyO Mniena blogu. Napisz tam o korzyściach, które wynikają ze współpracy z Tobą, kim jesteś, czym się zajmujesz, w czym możesz pomóc itd. Napisz krótko czym różni się Twoja oferta od innych i dlaczego warto wybrać akurat Ciebie.

Musisz być wiarygodny, ponieważ Twoja organizacja zacznie rosnąć tylko wtedy, gdy Twój czytelnik, potencjalny klient i współpracownik  będzie Ci wierzyć i ufać. Ludzie lubią wiedzieć z kim mają do czynienia!

3. Znajdź produkt, którego szukają osoby w Twojej niszy. Coś na co istnieje zapotrzebowanie.

To nie musi być na początku koniecznie Twój produkt. Jeśli znajdziesz wysokiej jakości produkty i tematycznie dopasowane do Twojej niszy, to możesz bez problemu z nich korzystać. Zainwestuj trochę w przedsprzedaż, ponieważ Twoi potencjalni klienci, współpracownicy i abonenci muszą być przekonani o funkcjonalności Twoich produktów.

Najlepiej sprzedają się produkty, których sam używasz – bez wątpienia. Polecam Ci jednak najpierw sprawdzić, czy istnieje w Twojej niszy zapotrzebowanie na ten konkretny produkt. Brak konkurencji jest znakiem, że bardzo mało osób interesuje się tym tematem. Sprawdź dokładnie, czy w wybranej przez Ciebie niszy da się zarobić.

4. Zapytaj eksperta.

Znajdź eksperta, który już od jakiegoś czasu buduje listę kontaktów za pomocą e-mail marketingu – możesz na tym dużo zyskać. Takie osoby mają doświadczenie i mogą Cię dużo nauczyć.

W internecie znajdziesz dużo poradników o e-mail marketingu, ale nie ma to jak rada z pierwszej ręki. Eksperci zdradzą Ci dużo szczegółów, powiedzą Ci co masz robić a czego nie – w końcu sami przez to wszystko przeszli.

5. Potrzebujesz czasu, aby zbudować dużą listę kontaktów. To nie dzieje się z dnia na dzień.

Budowa listy wymaga przygotowania i cierpliwości. Pamiętaj, że budujesz ją od zera. Staraj się zawsze utrzymać dobrą jakość oraz przede wszystkim nie kupuj i nie rozdawaj swoich kontaktów!

6. Programy partnerskie.

Stanowią świetny dodatek do Twojej listy. Znajdź kilka odpowiednich programów i wykorzystaj ogromne możliwości marketingu internetowego (polecam szkolenie Partner.Pro)!Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • lista mlm