Czy lepiej budować biznes MLM przez Internet, czy może tradycyjnie? Oto jest pytanie...Wiele osób zastanawia się, czy lepiej budować biznes MLM w sposób tradycyjny czy też przez internet. Powstało na ten temat sporo publikacji, a nawet i nagrań. Sam już nieco na tym blogu pisałem o tym, jak ja postrzegam tą drażliwą (?) sprawę. Uważam jednak, że sprawa jest na tyle interesująca, że warto poświęcić jej nieco więcej czasu.

Zdecydowanie nie chcę w tym miejscu stawiać na żadną z metod, ponieważ uważam, że każda z nich ma zarówno zalety, jak i wady. To w jaki sposób sprawdzi się ona u konkretnej osoby zależy w dużej mierze od tego, jakie ta osoba ma preferencje i w czym po prostu czuje się dobrze. Nie można przecież uznać, że dla każdego z nas identyczna droga w MLM będzie tak samo dobra  – nigdy przecież wrzucanie wszystkich do jednego worka nie przyniosło dobrych rezultatów.  Zatem jak budować skutecznie strukturę?

 

Biznes MLM budowany tradycyjnie ma ogromną zaletę…

… masz żywy kontakt z drugim człowiekiem. Widzisz, jak reaguje on na to, co mówisz. Możesz tez dużo lepiej taką osobę poznać. Masz także szansę dać lepiej poznać siebie innym. To wszystko sprawia, że Twoje argumenty są o wiele bardziej celne i trafiają dokładnie tam, gdzie powinny.

Tradycyjne budowanie struktury MLM całkowicie opiera się na drugim człowieku. A przecież wiadomo, że w MLM to właśnie drugi człowiek jest najważniejszy. Dlatego tak bardzo niezwykła jest to cecha w tradycyjnym MLM.

Oczywiście online MLM także skupia się na drugim człowieku i jego potrzebach. Brakuje jednak dość często tak intymnych relacji przyjacielskich, jakie można stworzyć tylko podczas osobistego spotkania. Dodatkowo musisz także nieco czasu poświęcić na sprawy techniczne związane z pozyskiwaniem nowych partnerów (a wcześniej subskrybentów Twojej listy). Jest to cecha, która dla niektórych stanowi ogromną przeszkodę, choć dla innych jest ona dodatkową korzyścią tworzenia struktury MLM przez internet

Budowanie struktury online jest także ogromną oszczędnością czasu i pieniędzy. Tak naprawdę dzięki użyciu narzędzi internetowych niemal automatycznie wyłaniają się te osoby, które są w pełni zainteresowane i otwarte na propozycje współpracy. Przy tym sposobie budowy nie czekają Cię zatem żadne wyjazdy „za darmo”. 

Myślę, że rewelacyjną metodą jest łączenie tradycyjnego budowania relacji z wykorzystaniem narzędzi internetowych. W końcu można budować jednocześnie biznes online, jak i offline. Możesz zatem poznawać w łatwy sposób bardzo dużą ilość osób. Możesz budować dzięki autoresponderowi relacje z tymi osobami, a spotykać się tylko z tymi, którzy faktycznie są zainteresowani tym, by zostać Twoim partnerem biznesowym. 

Właśnie z tego powodu uważam, że nie mają większego sensu kłótnie o to, która z tych dwóch metod budowania struktury MLM jest lepsza. Można przecież z każdej z nich wybrać to, co nam najbardziej odpowiada (a jednocześni – przynosi największe korzyści) i stworzyć swój własny system pracy w biznesie MLM


Jeśli spodobał Ci się ten artykuł albo jeśli chcesz mi powiedzieć, co o tym myślisz, to napisz poniżej swój komentarz i kliknij w „Lubię to”.Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • budowanie struktury mlm