<<Dlaczego tylko niewielu osiąga sukces w mlm? Cz. 1

Gdzie leży problem?

Przede wszystkim przestań myśleć kategoriami: Zasponsoruje kilka pierwszych lepszych osób do zespołu i jakoś to będzie.

Takie postępowanie do niczego Cię nie zaprowadzi.

Zadaniem każdego Networkera jest generowanie obrotu, czyli sprzedaży produktów – im więcej tym lepiej.

Obrót można wygenerować na kilka sposobów – najprostszą i zarazem najłatwiejszą metodą jest sprzedaż do Twoich klientów. Niestety większość osób boi się sprzedaży jak ognia i stara się tego uniknąć za wszelką cenę.

To jest jednak niemożliwe, możesz kombinować na różne sposoby ale i tak zawsze coś sprzedajesz. Jeśli zainteresujesz kogoś swoim biznesem mlm to sprzedajesz mu system, na rozmowie o pracę sprzedajesz siebie itd., itd. Wygląda to tylko trochę inaczej, często bywa nawet trudniejsze niż danie klientowi bezpośrednio produktu do ręki.

Jak ważny jest Twój klient?

Dużo osób skupia się tylko na prezentacji biznesu i całkowicie zapomina o pozyskiwaniu nowych klientów. W takim wypadku wychodzisz z założenia, że partner biznesowy jest cenniejszy od klientów – ale czy tak rzeczywiście jest?

Brzmi nawet logicznie – Twój współpracownik może pozyskać dużo klientów, dzięki czemu zarobisz więcej. W takim wypadku istnieje zagrożenie, że będziesz pozyskiwać jednego współpracownika po drugim, aż zbudujesz dużą strukturę składającą się tylko z samych partnerów biznesowych – tylko kilka procent z nich wpadnie na pomysł sprzedaży produktów.

W efekcie końcowym  Twoja struktura może wyglądać następująco:

Na 50 współpracowników przypada tylko 5 klientów i niestety nikt w takiej sytuacji nie zarobi dużych pieniędzy. Brakuje tutaj najważniejszego elementu: sprzedaży produktów! Prowizje otrzymujesz tylko od sprzedaży a nie za ilość pozyskanych partnerów.

Koniec części drugiej…

 


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”