Słowem wstępu

Jak często słyszałeś te słowa: Każdy może odnieść sukces, wystarczy się tylko zarejestrować, pozyskać kilku partnerów a później pójdzie już z górki?

Tak naprawdę ta regułka nie stanowi nawet za dużego problemu tylko osoby, które w to wierzą.

Z jednej strony ludzie wierzą ślepo w takie historyjki, ponieważ kusi ich perspektywa łatwej i szybkiej kasy, a z drugiej strony często bywają sceptyczni w sytuacjach, gdy jasno i otwarcie mówi się, że to wcale nie jest takie proste i wymaga zaangażowania oraz pracy.

To wszystko prowadzi do dwóch przekonań, które nawet nie mogą być tak do końca realistyczne.

A co to za przekonania?

Pierwsze to takie, że to rzeczywiście jest takie proste jak mówią, ponieważ to brzmi tak wspaniale. Przynajmniej chcesz spróbować, bo jeśli tak dużo osób o tym mówi, to pewnie coś w tym jest.

W drugim przypadku firmy, które otwarcie obiecują dużo pracy są gorzej odbierane, ponieważ ludzie z natury są leniwi. Zarobić dużo kasy jak najmniejszym wysiłkiem- brzmi atrakcyjnie. Szczególnie jeśli wszystko zostanie ładnie zapakowane.

Wystarczy pozyskać tylko 3 osoby, które później pozyskają następnych trzech, oni kolejnych i tak dalej aż do 7 poziomu, gdzie zarabia się prawdziwe kokosy. To wszystko brzmi tak prosto, ponieważ nic nie musisz robić, wystarczy pozyskać tylko te 3 osoby, które później zajmą się resztą.

Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Gdyby tak naprawdę było, to prawie każdy działałby  minimum w sześciu firmach MLM i nikt nie chodziłby już do pracy. Możesz to łatwo obliczyć: wyobraź sobie jeśli każdy pozyska trzy osoby i każda następna pozyska kolejne trzy, to na 20 poziomie będzie już w systemie około trzy miliardy osób.

To nie znaczy, że MLM nie działa tylko, że ta regułka nie ma najmniejszego sensu…

Koniec części pierwszej…

 


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”