Jak w praktyce wykorzystać social media?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z ryzyka i niebezpieczeństw, które niesie z sobą Web 2.0. Powinniśmy wiedzieć czego chcemy zanim zaczniemy działać. Ale gdzie przy tym całym zagrożeniu jest miejsce na coś pozytywnego?

Oto cztery rzeczy, dla których warto korzystać z mediów społecznościowych:

  1. Dialog/Konwersacja: web 2.0 świetnie nadaje się  do prowadzenia dialogów, dyskusji i wymiany poglądów. Z dialogiem powinna iść w parze otwarta postawa i kulturalne zachowanie. Bardzo ważne: najpierw posłuchaj, a później dyskutuj.
  2. Badanie rynku: wcześniej biegaliśmy z kartką papieru i długopisem po mieście. Ta metoda ma jeszcze czasami sens, ale media społecznościowe oferują nam w dzisiejszych czasach dużo możliwości, aby dokładnie wypytać i poznać naszą grupę docelową.
  3. Pomoc innych: w sieci istnieje bardzo ciekawa reguła:  dawaj więcej niż możesz dostać. Z obserwacji wynika, że najwięcej osiągają osoby, które dobrowolnie pomagają innym, jednocześnie nie tracą swych celów z oczu.
  4. Reputacja/Silna marka: kto porusza się po mediach społecznościowych w sposób suwerenny, przemyślany i weźmie wcześniejsze punkty na serio, to jest na świetnej drodze aby wypracować sobie markę profesjonalisty. Wartościowa treść jest kluczem do stania  się w dość krótkim czasie znanym i poważanym ekspertem.


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”