O co chodzi z social – media…

Od pewnego czasu obserwuję poczynania dystrybutorów MLM w mediach społecznościowych i zauważyłem moim zdaniem kilka błędów, które popełniają szczególnie nowe osoby oraz tak zwani „desperaci.”

Kilka ciekawych wskazówek: jak budować Biznes MLM za pomocą Facebooka?Media społecznościowe są bardzo kuszące, przede wszystkim przez ich funkcjonalność i prostą obsługę. Zapewniają dużą paletę możliwości i okazji, aby dotrzeć w krótkim czasie do tysięcy osób.  Dlatego są tak niebezpieczne, ponieważ działając w nieprzemyślany sposób można bardzo łatwo i szybko zniszczyć swoją reputację.

Oto 4 podstawowe błędy:

1. Niektórzy traktują Twittera, Blipa, Goldenline i resztę mediów  jak książkę telefoniczną, tylko że z adresami e mail. Rozmawiaj, dyskutuj i wymieniaj poglądy ale nie zbieraj adresów, aby później wykorzystać je tylko do rozsyłania niechcianych ofert biznesowych (spam). To jest najszybsza droga, aby uzyskać  więcej negatywnych niż pozytywnych odpowiedzi.

2. Istnieją fora i czaty, gdzie można plotkować bez ograniczeń i o wszystkim. Ale platformy biznesowe nie są miejscem do publikowania byle głupot np. Szczęka mi opada… Nie wierzę jak wszystko szybko się rozwija… super nowoczesna firma mlm… itd. Nie przemyślany wpis może Cię pozbawić wielu obserwatorów np. na Twitterze lub Blipie, dla których mogłeś być potencjalnym partnerem biznesowym.

3. Kłótnie, przeklinanie i ubliżanie innym nie są mile widziane. Jeżeli nie potrafisz się powstrzymać i koniecznie musisz kogoś skarcić lub obrazić, to lepiej zadzwoń do niego albo napisz prywatną wiadomość. Nawet rzekomo uzasadniony atak w samoobronie może spowodować więcej złego niż dobrego. Pamiętaj, że przede wszystkim promujesz swój wizerunek, więc lepiej nie wdawać się w jakieś głupie pyskówki i przepychanki.

4. Media społecznościowe z reguły nie są miejscem do zamieszczanie informacji prasowych i reklamowych, chyba że zostały do tego specjalnie przeznaczone. Powodem dla którego istnieją jest przede wszystkim konwersacja i dialog, czyli dzielenie się ciekawą oraz wartościową treścią.

A tak przy okazji:

Jeśli chcesz poznać najlepsze triki i techniki budowania biznesu MLM na facebooku, to kliknij teraz w ten link >>


Paweł Grzech w świecie Marketingu Sieciowego

 

________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”