Wiesz co stanowi największy problem w procesie przekazywania informacji o sprzedaży i marketingu, które firmy MLM uczą swoich dystrybutorów?

To stało się oczywiste, gdy coraz więcej osób, których biznes nie rozwija się w takim tempie jak powinien, pisze do nas z prośbom o pomoc.

Ten problem nie występuje tylko w MLM. Możesz się z nim zmierzyć prawie w każdym sektorze sprzedaży – jednak mimo wszystko w branży MLM jest on bardzo powszechny.

Próbowałeś kiedyś ruszyć samochodem z 5 biegu? Każdy wie, że to nie będzie działać. Samochód zaczyna się dusić i następnie gaśnie silnik – stanowi to dla niego za duże obciążenie.

Dlatego jeśli chcesz sprawnie ruszyć samochodem (manualna skrzynia biegów), to musisz czysto wrzucić każdy bieg po kolei. Nie możesz od tak sobie ruszyć z 5 albo 6 biegu.

To dotyczy również Twojego biznesu MLM

Niestety większość Networkerów zaczyna proces sprzedaży i rekrutacji na 4 lub nawet na 5 albo 6 biegu. Są niecierpliwi i o wiele za wcześnie chcą doprowadzić do sfinalizowania transakcji. To jest szkodliwe dla obu stron. Niedoszły klient i współpracownik odczuwa wtedy dyskomfort i presję. Zaczyna zachowywać się defensywnie, a sprzedawca lub dystrybutor no niestety musi przełknąć wtedy gorzką pigułkę porażki.

A to nawet nie jego wina. On robi po prostu to, czego go nauczyli. Ponieważ nigdy nie poznał innych metod pracy.

Przeczytasz o tym prawdopodobnie w dokumentach i nagraniach szkoleniowych swojej firmy MLM:

„Musisz jak najszybciej zamknąć sprzedaż ! Zdobądź podpis… szybko i bez boleśnie. A jeśli z tym Ci się nie uda, to idź dalej do następnego!”

Właśnie takiej agresywnej sprzedaży zawdzięcza branża MLM swoją mocno nadszarpniętą reputację i wysoki procent rezygnacji współpracowników.

Oczywiście, sprzedaż musi zostać zamknięta. To nie ulega wątpliwości.

Ale to musi nastąpić w odpowiednim momencie. Zamknięcie sprzedaży już na samym początku jest bardzo trudne i nawet najlepszym udaje się to tylko sporadycznie.

Istnieje bowiem bardzo dużo rzeczy, które muszą mieć miejsce jeszcze zanim będziesz rozmawiać o sprzedaży lub rekrutacji.

Musisz przygotować klienta do zakończenia transakcji i przeprowadzić go od… zimnego do ciepłego… gorącego i wtedy dopiero do finalizacji. To jest seria poszczególnych kroków:

1 faza… 2f… 3f… 4f… 5faza…

I oczywiście te same prawa obowiązują podczas sprzedaży i rekrutacji w MLM.

Dobra wiadomość:

Jeśli dobrze wykorzystasz proces przedsprzedaży i sprzedaży, to pozytywne sfinalizowanie transakcji wcale nie będzie takie trudne.

A dlaczego? Ponieważ to jest po prostu kolejny i logiczny krok. A nie trudna i przerażająca przeszkoda, którą trzeba pokonać.

Niestety jeszcze mało Networkerów rozumie i umie wykorzystać ten Proces w praktyce. Wybierają dokładne przeciwieństwo – a to jest jak pocałunek śmierci dla sprzedaży. Brakuje tutaj ważnego elementu, którego nikt ich nie nauczył.

Ten zapomniany „kawałek informacji” nazywa się „Marketingiem Edukacyjnym…”

(również przedsprzedażą). To jest taki systematyczny proces, który prowadzi potencjalnego klienta i współpracownika przez WSZYSTKIE kroki, aż będzie GOTÓW aby pozytywne zamknąć sprzedaż lub rozmowę rekrutacyjną.

Wykorzystując marketing edukacyjny inwestujesz w ludzi, którzy pędzą już na 3 albo 4 biegu. W takim przypadku wrzucenie 5tego biegu nie sprawia już tylu problemów. Ale nie chodzi tylko o to, aby poczekać na odpowiedni moment i sfinalizować transakcję.

Tylko aby dać ludziom odpowiednie rozwiązanie na ich problemy!

W tym procesie wszystko kręci się tylko i wyłącznie wokół Twoich potencjalnych klientów i współpracowników. Tutaj nie chodzi o Ciebie ani o Twoje produkty.

To są dwie różne rzeczy. Jeśli to zrozumiesz, to bardzo szybko odkryjesz, że Marketing Edukacyjny w znacznym stopniu zwiększy Twoją skuteczność.

To nie jest przesada. To są po prostu zwykłe fakty.


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • marketing edukacyjny