Co to jest MLMMLM, czyli Multi Level Marketing ( Marketing Sieciowy ) jest tak na dobrą sprawę wizją biznesu i zarazem strategią prowadzenia biznesu opartą o założenie omijania przez producenta lub daną firmę całej sieci różnorakich hurtowni, dostawców oraz mniejszych handlowców, przez wybranie rozpowszechniania swojego produktu z wykorzystaniem sprzedaży bezpośredniej.

Oznacza to nie mniej, nie więcej tyle, że firmy MLM mogą pozwolić sobie na dawanie wielkich marż swoim sprzedawcą bezpośrednim, którzy rozprowadzają produkty danej firmy np. wśród swojej rodziny, sąsiadów i znajomych. Klasyczny model tej działalności działa właśnie w taki sposób, a robi się to jeszcze często przy pomocy nieodłącznych katalogów i próbek poszczególnych produktów.

Sprzedawcy mogą stać się również sponsorami i sponsorować do swojej sieci swoich znajomych, którzy sponsorują swoich i tak dalej. Osoba, która jest na szczycie tej piramidy dostaje swój udział procentowy w osiągnięciach całej grupy pod sobą i w ten sposób otwierają się jej drzwi do wielkich pieniędzy.

MLM prowadzony w taki sposób ma wielu przeciwników, ale i wielu fanów. Wiele osób uważa, to za piramidę finansową, oszustwo, bazowanie na naiwności oraz sympatii, jaką darzą nas znajomi. Wiele, bardzo wiele osób po przystąpieniu i działaniu zgodnie ze wskazówkami swoich sponsorów straciło wielu znajomych.

Osobiście uważam ten model za przestarzały, a same firmy, które wybierają ten klasyczny model działalności za „pomnik przeszłości”.

W tej chwili zaczyna górować MLM Online, ale ta sytuacja górowania z biegiem lat ulegnie zmianie, ponieważ klasyczny MLM zostanie prawdopodobnie totalnie wypchnięty przez sprytnie działające firmy trudniące się MLM w wersji internetowej.

Internet daje znacznie większe możliwości dotarcia do znacznie większej grupy osób, a same firmy, jak choćby Global Virtual Oppotunites daje o wiele większe możliwości zarobkowe dla swoich partnerów.

Jakie to możliwości ?

Potencjalnie nawet nieograniczone.

MLM pozwala każdemu bez względu na rasę, płeć, wyznanie, wykształcenie, środowisko czy pochodzenie… na dotarcie na szczyt.

Tu liczy się Twoja determinacja, chęć poznawania nowych rzeczy, pasja i pragnienie stworzenia swojego imperium, zamiast polegania na innych.

To dzisiaj na tyle… 🙂

 

Paweł Grzech w marketingu sieciowym
Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Grzech
Więcej o moim systemie dowiesz się
TUTAJ…

 

 

jak budować mlm przez internet