Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak mało osób odnosi sukces?

Czym różnią się zwycięscy od przegranych?


To pytanie chodzi za mną już chyba od 7 lat. Nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku, ale ja mam głęboką potrzebę, aby należeć do grona zwycięzców. Przez lata ukształtowały się w mojej głowie dwie cechy, które charakteryzują zwycięzców.


1. Zwycięzcy nieustannie stawiają przed sobą coraz to nowe i trudniejsze cele. Oni mają takie wewnętrzne parcie, aby wyciągnąć jak najwięcej pozytywów ze swojego życia i biznesu. Testują swoje możliwości i umiejętności nawet do granic wytrzymałości – i to nie tylko w sprawach pieniędzy, ale we wszystkich trzech najważniejszych aspektach życia: Relacje, Pieniądze i Zdrowie.

Może znasz kilka osób ze swojego otoczenia, które stawiają sobie coraz to nowe i ambitniejsze cele? Ci, którzy są ambitni, to właśnie zwycięscy. Zgadnij, co musisz zrobić aby odnieś sukces? Dokładnie, musisz zachowywać się jak zwycięzca. Oni na pewno nie zadowolą się tym, czym zadowala się większość osób – jeśli chodzi o pieniądze, zdrowie i relacje.

A więc, Zwycięscy odróżniają się od szarego tłumu tym, że zawsze stopniowo zwiększają  wymagania wobec siebie samych i swojego życia. Ale nie tylko…


2. …Zwycięscy są gotowi aby zapłacić odpowiednią cenę. Istnieją niestety osoby, które co prawda zwiększają sobie nieustannie poprzeczkę, ale nie są gotowi, aby zapłacić za swój sukces. Sukces jest drogocenny i wymaga, aby zapłacić mu z góry.

Ale niestety większość osób tego nie rozumie. Myślą, że sukces jest darmowy. A to nie prawda, ponieważ sukces będzie od Ciebie wymagać: dużo pracy, nauki, potu oraz gotówki. Jak już zapewne wiesz, samo „chcieć” już niestety nie wystarczy.

Oto przykład, co to znaczy zapłacić pełną cenę za swój sukces:

Gdy Jasiu miał 18 lat zebrał całe swoje kieszonkowe (można to tak nazwać, ponieważ jeszcze wtedy nic nie zarabiał) i kupił sobie bilet na samolot do Paryża na seminarium o wartości 300 euro. Dlaczego? Ponieważ chciał wiedzieć jak odnieść sukces i co wyróżnia tą małą grupkę ludzi, którzy dzień po dniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku świętują swoje sukcesy.

Gdy ktoś jest gotowy, aby zebrać resztę swoich pieniędzy i wybrać się gdzieś na drugi koniec Europy, aby dowiedzieć się czegoś więcej o sukcesie… to można z tego wywnioskować, że ta osoba jest z całą pewnością gotowa zapłacić  za swój sukces.

Na początku swojej kariery Jasiu robił bardzo dużo rzeczy, o których tak naprawdę nikt z jego znajomych nie myślał i nawet nie chciał myśleć. Kiedy jego koledzy i koleżanki balowali do białego rana, Jasiu siedział sam w domu i starał się za wszelką cenę rozwinąć swój biznes.

Ciekawe jak czuł się wtedy Jasiu, siedząc tak samotnie w domu i główkując, jak odnieść sukces i zarabiać wielkie pieniądze – podczas gdy cała reszta imprezowała. On nie zrobił tego tylko jeden raz, ale setki razy. Był gotów ponieść ofiarę, mianowicie swój wolny czas.

Pomyśl teraz o sobie. Czy jesteś gotowy, aby zapłacić całą kwotę za sukces, którego tak dużo osób pragnie?

Niedawno dostałem maila od jednego z moich subskrybentów, który napisał coś takiego: „Niektóre Twoje wskazówki są bardzo ogólne, a większość z nich już znam.”

Niestety ludzie, którzy piszą coś takiego nie zrozumieli jeszcze, o co tak naprawdę chodzi w tej grze. To są często te proste rzeczy, które decydują o sukcesie, jak na przykład: stawianie sobie coraz to nowych i ambitniejszych celów, inwestowanie bardzo dużo czasu w naukę, pracę oraz pieniędzy w swój biznes. Dokładnie te ogólne zasady są często pomijane, ponieważ są tak oczywiste i proste. A to jest niestety błąd. Te osoby mają jeden problem: wszystko wiedzą i znają, ale nigdy nic z tym nie robią.

Z nastawieniem: „Wszystko wiem, ale nie będę tego robić” Twoja droga do sukcesu będzie długa i kręta. Zamiast tego stań się kimś, kto stosuje się w każdym aspekcie swojego życia do zasad sukcesu.

Ten blog na pewno nie jest jakimś naukowym odkryciem. I też to nie było moim założeniem. Pisze go ponieważ chciałem zwrócić Twoją uwagę na kilka nowych, ale sprawdzonych metod budowy biznesu MLM. Jednak sama wiedza często nie wystarczy – dodatkowo musisz wyrobić w sobie odpowiednią postawę i sposób myślenia. Tylko rzeczy, których jesteś świadomy, możesz zmienić i udoskonalić.

Końcowe wnioski dotyczące tego artykułu: Stawiaj sobie coraz to nowe i większe cele. Zmuszaj się do przekraczania kolejnych granic i nigdy się nie poddawaj.

„…Trzeba pamiętać, że sukces nie jest czymś, co można idąc po drodze zerwać z drzewa, na którym samorzutnie wyrósł. W sukcesie mieści się wytrwałość, poświęcenie, determinacja i mocny charakter. Wszystko ma swoją cenę i jeżeli się tej ceny nie zapłaci, to niczego się nie dostanie; albo jeśli dostanie się coś cennego, nie da się tego na długo zatrzymać.”

 


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”