Hmm…, czy istnieją jakieś ciemne moce w Biznesie MLM?

Dobre pytanie… jednak na pewno zgodzisz się ze mną w tej kwestii: istnieją osoby, które zawsze stoją za Tobą murem i wspierają Cię w każdej sytuacji oraz takie, które hamują Twoje działania – krótko mówiąc dołują.

z kim i jak budować Marketing SieciowyA teraz pytanie za 100 punktów: które z tych osób zapewnią Ci wsparcie podczas ciężkich dni… a szczególnie w początkowej fazie Twojej działalności w MLM?

Odpowiedź jest bardzo prosta, ale niestety większość dystrybutorów ulega wpływowi osób, które tak na prawdę nie mają zielonego pojęcia o marketingu sieciowym. Są to ludzie, od których słyszymy następujące słowa:

To nie działa… Moja ciocia była już kiedyś w MLM i nic nie zarobiła… To jest niemożliwe… itd., itd.

Dlaczego negatywny wpływ ma taką moc – o wiele większą niż pozytywny? Spróbuje wyjaśnić to za pomocą następującego przykładu:

Wyobraź sobie, że stoisz na stole i podajesz swoją dłoń koledze, który znajduje się na podłodze. A teraz komu będzie łatwiej przyciągnąć drugą osobę do siebie? Jeżeli nie ważysz ponad 200 kg, to Twój kolega wygra bez problemu. To prawo fizyki możemy również przenieść na komunikację.  A co to dla Ciebie oznacza: Musisz po prostu uważać komu podajesz dłoń.

Kogo najlepiej i jak sponsorować do MLM

Mam wrażenie, że większość osób martwi się tylko i wyłącznie jak zachować swój przeciętny komfort życia, dzięki „bezpiecznej pracy” i ograniczaniu wydatków. Ich myśli krążą wokół takich słów jak:

To jest niemożliwe…, lub Ile to kosztuje…

Natomiast o wiele mniej ludzi zastanawia się jak polepszyć standard swojego życia – na przykład poprzez sensowne inwestycje w budowę biznesu MLM

To mogą być inwestycje np. w pakiet startowy Twojej firmy MLM, książki, szkolenia, nieruchomości lub narzędzia, które pomogą w dalszej pracy. Ta mała grupa ludzi nie pyta:

Ile  to kosztuje, tylko Co będę z tego mieć lub Jak sprawić aby było mnie na to stać?

Takie osoby nie dają się hamować przez negatywny wpływ innych ludzi, którzy w większości przypadków nawet nie mają złych zamiarów, ich nastawienie wynika po prostu z braku wiedzy.

Co to dla Ciebie oznacza? Pogódź się ze zdaniem tych osób i zostaw je w spokoju. Do Twojego biznesu MLM potrzebujesz ludzi o mentalności biznesmena, myślących w kategoriach sukcesu i możliwości, a nie To jest nie możliwe lub Ile to kosztuje.

Nigdy nie staraj się przekonać kogoś na siłę, ponieważ to nie ma za dużego sensu.


Paweł Grzech w świecie Marketingu Sieciowego

 

________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”