Akademia Nowoczesnego MarketinguKilka dni temu oglądałem ciekawe wideo, na którym Will Smith opowiada jak odnieść sukces w życiu. W jednym zdaniu powiedział, dlaczego to właśnie mu się  udało… Wytrwałość! Być może już kiedyś o tym myślałeś: Wytrwałość jest ważniejsza niż inteligencja!

Przeczytałem kilka artykułów na ten temat i zawsze na końcu okazywało się , że  wytrwałość (prędzej czy później) faktycznie popłaca. Klasycznym przykładem poprawności tego stwierdzenia jest Krzysztof Kolumb.

Kolumb nieustannie i przez 7 długich lat starał się zdobyć środki na swoją wyprawę do Indii. Cały czas musiał znosić różne obelgi, puste obietnice, porażki i rozczarowania. Jednak przez te 7 lat nikomu nie udało się go zniechęcić! Miał przed oczami zawsze jasny cel: zdobycie środków na swoją wyprawę do Indii. A kiedy w końcu wojna z Maurami dobiegła końca, osiągnął swój cel i odniósł sukces… Reszta jest historią.

Winston Churchill nie żyje już od paru ładnych lat, ale jedna z jego wypowiedzi przeszła po 2 wojnie światowej do historii. Jeden z dziennikarzy zadał mu pytanie: co dało mu siłę, aby przetrwać najczarniejsze godziny Anglii i nieugięcie walczyć dalej. Oto co powiedział:

“Never, never, never give up!” … czyli … „Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj!”

 

Pewien człowiek zarobił swojego czasu w Herbalife ponad 60 milionów dolarów. Na jednym ze szkoleń powiedział do publiczności, która liczyła 600 najlepszych menadżerów sprzedaży w Europie, jedno bardzo ważne zdanie:

“Don’t give up – whatever might happen!” … czyli … „Nie poddawaj się – cokolwiek będzie”

 

Najwięksi liderzy w branży MLM są świetnie zaznajomieni z tym zdaniem. Nigdy się nie poddali. Każdy z nich na swojej drodze napotykał masę porażek i rozczarowań. Nawet ludzie, którzy zarabiają miliony w swoich Biznesach MLM, potwierdzają, że nie raz dotarli do momentu, gdzie chcieli wszystko rzucić i dać sobie spokój. Ale zawsze jakoś parli do przodu i motywowali się do dalszej pracy. Ludzie sukcesu nigdy się nie poddali, tylko działali dalej. 

Prawie każdy z nich po drodze na szczyt otrzymał potężny cios, który nie jednego powalił na deski. Tak potężny, że jedynym i rozsądnym wyjściem wydawało się być wywieszenie białej flagi i szukanie czegoś nowego. Jednak prawdziwy lider posiada nie zwykłą umiejętność… sam siebie potrafi kopnąć w cztery litery i zagonić do pracy. Oni po prostu działają, działają i jeszcze raz działają – obojętnie coby się nie stało. Do walki inspiruje ich jedno zdanie, które od dzisiaj zalicza się również do moich ulubionych:

“When the going gets tough, the tough get going!” … czyli … „Gdy sytuacja staje się nie do zniesienia, na placu boju pozostaje najsilniejszy, twardy i wytrwały!

 

Bardzo znane jest również to motto ze Stanów Zjednoczonych: A winner never quits and a quitter never wins! Coś w tym musi być, prawda?

Największy błąd jaki możesz popełnić budując swój Biznes MLM, to po prostu za szybko się poddać – biznes musi stopniowo rosnąć, a Ty wraz z nim! Bo przecież ile osób poddaje się gdy napotyka na pierwszą przeszkodę, pierwszą trudność czy pierwsze rozczarowanie? Tak się złożyło, że wahania w branży MLM mogą być ogromne. Ale wina wcale nie leży w systemie, firmie, czy produktach. Tak dzieje się dlatego, ponieważ zbyt dużo osób nie posiada cech lidera; między innymi wytrwałości, cierpliwości i wytrzymałości.

Earl Nightingale powiedział, że na 100 absolwentów tylko 5 osiągnie w życiu sukces, i to również dotyczy branży MLM. Tak wielu ludzi posiada w sobie zbyt mało wytrwałości! Tak wielu ludzie skacze nieustannie z kwiatka na kwiatek 🙁 Ponieważ niestety brakuje im silnej woli i wytrwałości.

Źródłem wytrwałości jest właśnie SILNA WOLA! Musisz chcieć, bo dopiero wtedy osiągniesz wszystko. „Chcę” jest jednym z najważniejszych oświadczeń. Ludzie, którzy odnieśli sukces w Biznesie MLM, posiadają taką Siłę Woli. Realizują 4 kroki, o których opowiedział Napoleon Hill w swojej książce „Myśl! … I Bogać się”:

1. Stały cel, który łączy się z gorącym pragnieniem jego faktycznej realizacji.

2. Dobry plan, który będzie konsekwentnie realizowany.

3. Umysł, który odcina się od wszystkiego co negatywne – nawet jeśli źródłem tego jest rodzina i znajomi.

4. Siła „TRUSTU MÓZGÓW”, grupa osób, które aktywnie wspierają się nawzajem  – musisz posłużyć się nie tyko własnym umysłem.

 

Szczególnie ważne jest tutaj to, aby ulegając negatywnym wpływom nie odwracać uwagi od celu i konsekwentnie go realizować. Skoncentruj się na pozytywach i możliwościach!

Niestety bardzo dużo osób (nie tylko w MLM) ulega wpływowi negatywnych rzeczy i odwraca swoją uwagę od obranego celu. Pochłaniają negatywne rzeczy jak gąbka. A negatywne myślenie działa jak trucizna! Przecież wszyscy to wiedzą, że nic wielkiego nie wydarzy się bez entuzjazmu.

Wielu liderów działa zgodnie z zasadą Richard de Voos, jednego z założycieli Amway:

„Mój iloraz inteligencji jest tylko na średnim poziomie, ale za to posiadam ogromną wytrwałość!”

 

Każdy lider charakteryzuje się dużą determinacją i wytrwałością. Nie ima się go żadna porażka, rozczarowanie, czy niepowodzenie! Cały czas działa! Nigdy się nie poddają – cokolwiek będzie!

Rób dokładnie tak samo. Przejmij cechy najlepszych liderów z branży MLM.

 

Pozdrawiam,

Paweł Grzech

Informację o współpracy ze mną znajdziesz po kliknięciu w ten link >>>

 


Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”