• Mit nr.1: Nie jestem wystarczająco mądry aby rozkręcić biznes w internecie.

Możliwe, lecz wątpliwe. Oczywiście, internetowy biznes nie jest dla każdego. Osobiście jednak uważam, że większość osób bez przeszkód może skutecznie działać w internecie. Jeśli posiadasz przeciętny iloraz inteligencji i jesteś gotów zdobywać nową wiedzę (krótko mówiąc: „uczyć się”), to możesz wybudować dobrze prosperujący internetowy biznes. Musisz tylko zabrać się za to we właściwy sposób; nie staraj się robić wszystkiego naraz.

Zrób najpierw jedną rzecz dobrze, a następnie zabierz się do realizacji kolejnych planów. Zawsze chodzi o to, aby dzielić się z innymi wartościową wiedzą – to są fundamenty, na których zbudujesz swój biznes. Jeśli nie posiadasz jeszcze własnych produktów, to możesz w tym celu wykorzystać programy partnerskie, jak np. InterKursy lub miasto szkoleń.

  • Mit nr.2: Nie mam wystarczająco dużo czasu, aby zbudować internetowe źródło dochodów.

Praca dla szefa może pochłaniać bardzo dużo czasu. Weźmy tutaj jeszcze pod uwagę inne aktywności: jak dojazdy do pracy, czas dla rodziny, znajomych, na odpoczynek itd., ile wolnego czasu jeszcze pozostaje? Dla osób, które pracują po 70 godzin tygodniowo i więcej może być trudno ruszyć z e biznesem. Ale dla większości osób, które pracują na pełnym etacie jest to możliwe, a nawet moim skromnym zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie (jednocześnie pracować i po godzinach budować na spokojnie swój biznes, e biznes, czy mlm ponieważ nie odczuwasz wtedy takiej presji).

Znam osoby, które pracują 40-50 godzin tygodniowo plus godzina na dojazd i z powodzeniem budują swój internetowy biznes po godzinach. Niektórzy wykorzystują dodatkowo czas na dojazdy do pracy, aby nagrywać swoje pomysły na płyty CD lub kasety.

Jeśli czegoś naprawdę pragniesz to zawsze znajdzie się czas.

  • Mit nr.3: Nie mam wystarczająco pieniędzy na mój internetowy biznes.

To jest wątpliwe. Koszty uruchomienia e biznesu można ograniczyć do minimum. Bloga i autoresponder można dostać właściwie za darmo, chociaż polecam zainwestować kilka złotych w profesjonalne narzędzia,  które naprawdę nie są drogie.

  • Mit nr.4: Nie mam pojęcia o e biznesie (nie jestem ekspertem).

I wcale nie musisz być od razu ekspertem w czymkolwiek. Ja na początku nie miałem zielonego pojęcia o blogach, autoresponderze, stronach przechwytujących czy marketingu internetowym, a mimo wszystko postanowiłem zdobyć odpowiednią wiedzę i wystartować. Chcę przez to powiedzieć, że możesz stać się ekspertem z prawdziwego zdarzenia w każdej dziedzinie, która Cię interesuje. W sieci znajdziesz bardzo dużo informacji, wybierz sobie temat, który Ci odpowiada i zostań ekspertem. Poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji oraz uczenie innych osób sprawie bardzo dużo radości.

  • Mit nr.5: Nie wiem co sprzedawać.

Nie musisz na początku sprzedawać niczego swojego. Możesz wystartować ze sprzedażą produktów/usług,  które już istnieją. Na pewno nie jesteś pierwszą osobą, która działa w wybranej przez ciebie niszy i na pewno istnieją już produkty, które możesz w niej polecać. Możesz sprzedawać te produkty na zasadzie prowizji i jednocześnie produkować coś własnego.

  • Mit nr.6: To czym chce się zajmować już ktoś robi, więc nie ma sensu aby z nim konkurować.

To jest najgorsza decyzja, którą możesz podjąć, lecz najczęściej spotykana. Wiele osób myśli, że straciło swoją szansę jeśli ich pomysł krąży już gdzieś po sieci. To czego te osoby nie dostrzegają to fakt, że jest to wskazówka, że ten pomysł jest bardzo dobry i warto go kontynuować. Nie zapominaj, że w sieci istnieją setki a nawet tysiące stron o tej samej tematyce.

  • Mit nr. 7: Jedyne osoby, które zarabiają to te, które pokazują innym ja zarobić.

Kolejny argument, który często mówią osoby za leniwe aby odnieść sukces w e biznesie.

Oczywiście, istnieją  tzw. „Internetowi Guru”, którzy dają wskazówki jak zarabiać w internecie, ale tworzą oni zaledwie 1% internetowych biznesów. Rób to co chcesz i co sprawia Ci przyjemność – nigdy o tym nie zapominaj i nigdy nie rób niczego na siłę. Chcesz zostać ekspertem, dlaczego nie, zrób własne dochodzenie, przetestuj różne narzędzia oraz strategie i zacznij działać. Ale rób to co Cię naprawdę interesuje a nie dlatego, że wygląda to na jedyną możliwą drogę.

  • Mit nr.8: Muszę być na czołowych miejscach w rankingu wyszukiwarek, aby coś osiągnąć, a to jest prawie niemożliwe.

Zgadzam się z tym – być może jest to prawie niemożliwe, aby uzyskać najwyższą pozycję np. w Google w niektórych niszach. Prawdą jest natomiast, że nie musisz znajdować się konieczne na najwyższych pozycjach, aby odnosić sukcesy. Wyszukiwarki w czasach Web 2.0 są trochę przeceniane. Efektywny marketing wykorzystuje więcej strategii, ponieważ taka mieszanka przynosi znacznie lepsze efekty, niż tylko czekanie na topowe pozycje w Google.

  • Mit nr.9: Potrzebny mi jest większy budżet, aby uzyskać zadowalające rezultaty.

To nie prawda. Internet jest idealną platformą aby wykorzystać różne strategie, takie jak np. e-mail marketing, newsletter, blogowanie, marketing mediów społecznościowych, programy partnerskie, wideo marketing itd. Te strategie są bardzo tanie i efektywne. Kilka lat temu może i było to prawdą, że potrzebny był znaczący budżet na reklamę, aby odnieść sukces. Na szczęście czasy się zmieniły, dzięki czemu nawet dysponując skromnym budżetem jesteśmy wstanie wybudować dobrze prosperujący internetowy biznes.

9 Mitów o internetowym biznesie, które powodują, że tysiące osób nie zmienia nic w swoim życiu – jeśli masz jeszcze małe doświadczenie i nie zarobiłeś żadnej złotówki w internecie, to prawdopodobnie będziesz w nie wierzyć.

Ale nie popełniaj tego błędu!

Nie dopuszczaj do sytuacji, aby brak wiedzy powstrzymał Cię od okazji Twojego życia – aby wystartować z własnym biznesem w internecie._________________________________________________________

Zapraszam Cię na moje najnowsze szkolenie pt. „Przepis na Biznes MLM Online”. Aby się zapisać wprowadź swój poprawny adres e-mail i kliknij w „Tak, zapisz mnie”